3. Aktualności
  4. /
  5. Udany początek sezonu
Detektyw Szewc

Pierwszy mecz w sezonie krotoszyńska Astra rozegrała na wyjeździe z drużyną Zjednoczonych Rychwał. Inauguracja wypadła dobrze, bowiem nasz team zainkasował komplet oczek, ogrywając rywali 1:0.
Dla naszych piłkarzy rywal był w tym meczu zagadką. Nie znali bowiem zbyt dobrze możliwości zespołu gospodarzy, więc musieli być przygotowani na wszystko. Przez cały mecz wyczuwalna była przewaga zespołu z Krotoszyna, jednakże w pierwszej części premierowej odsłony Astra nie udokumentowała swojej przewagi.
Okrzyk radości w szeregach przyjezdnych słyszalny był w 34. minucie gry. Wówczas, po nieczystym zagraniu zawodnika gospodarzy, Łukasz Budziak stanął przed szansą otwarcia wyniku. Gracz Astry pewnie wymierzył sprawiedliwość, skutecznie egzekwując rzut karny i goście objęli prowadzenie.
W drugiej połowie gospodarze ruszyli do ataku i próbowali zmienić wynik. Nasz zespół grał jednak uważnie i skutecznie w defensywie, niwelując wszelkie próby ataku przeciwnika. Do końca meczu żadna z drużyn nie zmieniła już wyniku, więc krotoszynianie mogli wracać do domów w dobrych nastrojach.
O podsumowanie pierwszego w sezonie 2019/20 występu ligowego pokusił się prezes Astry, Mariusz Ratajczak. – Uważam, że zagraliśmy bardzo dobry mecz. Poruszaliśmy się po boisku mądrze i z pewnością zasłużyliśmy na to zwycięstwo. Widać, że w zespole są zarówno dumni, jak i ambitni zawodnicy, co napawa optymizmem na dalszą część rozgrywek. Cieszymy się z tych trzech punktów i z niecierpliwością czekamy na mecz z ekipą z Czekanowa, który – mam nadzieję – potwierdzi naszą dobrą dyspozycję – spuentował.

Zjednoczeni Rychwał – Astra Krotoszyn 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 – Łukasz Budziak (34′ karny)

Astra: Błaszczyk – Jankowski, Olejnik, Mizerny, Powalisz (77′ Ishchuk), Budziak, Staszewski (85′ Piwowar), Polowczyk (70′ Nasalski), Reyer, Juszczak, Lewandowski (82′ Adamski)