2. /
  4. /
  5. Udany start w Nietążkowie
webTax

Nasi kolarze mają za sobą kolejny udany start. Krzysztof Kubik był najlepszy w swojej kategorii wiekowej, a Artur Paterek uplasował się na trzeciej pozycji w supermaratonie w Nietążkowie niedaleko Leszna.

Był to czwarty wyścig w tegorocznym cyklu. W zawodach udział wzięło blisko 300 kolarzy, w tym czterech z powiatu krotoszyńskiego. Do wyboru były trzy dystanse – mini, mega i giga. – Tego dnia bardzo mocno wiało, a dodatkowo było upalnie – opowiada Krzysztof Kubik. – Organizatorzy zapewnili bardzo dobre warunki do ścigania. Na trasie mogliśmy skorzystać z bufetów, co miało duży wpływ na wyniki przy takiej pogodzie.

Na dystansie 75 km startowali Tomasz Mosiński i Piotr Lepczyński. Pierwszy z nich ukończył wyścig z czasem 2:13:07, zajmując 57. miejsce w open oraz 20. w kategorii M4. Z kolei P. Lepczyński uzyskał wynik 2:13:51, co dało mu 61. pozycję w klasyfikacji generalnej i 10. w kat. M5.

Startujący na najdłuższym dystansie Krzysztof Kubik pokonał trasę w czasie 6:26:05, dzięki czemu był trzeci klasyfikacji generalnej i pierwszy w kat. M2. – Maraton zapamiętam na długo. Po zatruciu pokarmowym walczyłem z rewolucjami żołądkowymi i byłem bardzo osłabiony. Mocno pracowałem na wynik całej naszej grupy, a dodatkowo udało się wywalczyć miejsce na podium w kategorii open. Mimo kryzysu na trasie finiszowałem z całkiem dobrym skutkiem – stwierdza K. Kubik.

Artur Paterek z rezultatem 6:35:03 został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu w open i trzecim w kat. M4. – Nasza grupa miała do przejechania 225 km, a liczyła siedem osób – oznajmia A. Paterek. – Już po pierwszych metrach stopniała do dwóch, które pracowały na dobry wynik czasowy. Na ok. 120. kilometrze dojechali do nas kolarze z dystansu mini, co pomogło w pokonywaniu kolejnych kilometrów. Wyścig przy silnym wietrze ze średnią prędkością 35km/h był dobry. Wciąż walczę o trzecie miejsce w Pucharze Polski Supermaratonów – dodaje kolarz.

Dwaj nasi zawodnicy uczestniczyli także w XIX Czasówce o Puchar Wójta Gminy Sieroszewice (Memoriał Marka Łukasika). W wyścigu na 17 km A. Paterek (27:51:05) zajął 37. miejsce, a tuż za nim na metę dojechał K. Kubik (27:58:08).