Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped

Uroczystość wręczenia dyplomów w Cechu

2017-09-19
[flexy_breadcrumb]
Uroczystość wręczenia dyplomów w Cechu

15 września w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych w Krotoszynie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów czeladniczych i mistrzowskich. Otrzymało je 130 uczniów przeszkolonych do pracy w różnych zawodach.

 

Na uroczystość przybyli starosta Stanisław Szczotka, Przemysław Wójcik – naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym oraz przedstawiciele cechów rzemieślniczych, szkół zawodowych i Powiatowego Urzędu Pracy.

Starszy cechu, Józef Januszkiewicz, pogratulował uczniom zdanych egzaminów i życzył, by zdobyte doświadczenie i umiejętności pozwoliły znaleźć pracę dającą gwarancję stałego zatrudnienia. – Przez lata różnie o rzemiośle się mówiło – podmiot gospodarczy, przedsiębiorca, prywaciarz – powiedział J. Januszkiewicz. – Ostatnio zaczyna się wreszcie doceniać rzemiosło. Jesteśmy bardzo potrzebni, ponieważ to my mamy największy wkład do budżetu państwa. To rzemiosło podnosi tradycje narodu i jest największą szkołą zawodową w Polsce. Na was, droga młodzieży, spoczywa obowiązek podtrzymywania tej tradycji – podkreślił starszy cechu.

Do gratulacji przyłączył się starosta krotoszyński, który wyraził nadzieję, że przyszłe kadry świetnie wyszkolonych fachowców znajdą pracę w naszym powiecie. Na uroczystość zaproszeni zostali również parlamentarzyści – senator Łukasz Mikołajczyk i poseł Tomasz Ławniczak, którzy za pośrednictwem swoich asystentów również przekazali zdolnym rzemieślnikom wyrazy uznania oraz szacunku.

Program artystyczny przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie.

(NOVUS)

Fines
Impuls
BETA
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Czy rok 2018 upłynie przede wszystkim pod znakiem:

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...