Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Uzyskiwanie odszkodowania z OC sprawcy wypadku

2019-04-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Uzyskiwanie odszkodowania z OC...
Uzyskiwanie odszkodowania z OC sprawcy wypadku

Okres jesienno-zimowy obfituje w wypadki i kolizje drogowe. Drogi są oblodzone i śliskie, a niektórzy kierowcy nieuważni i nieprzygotowani do jazdy po nawierzchni o niskiej przyczepności. W takich warunkach zderzenie czy stłuczka nikogo nie dziwią.

 

Najczęstszą przyczyną nieprzyjemnego zdarzenia na drodze jest niestety jazda na letnich oponach. Kierowcy nierzadko zapominają lub z premedytacją nie zmieniają opon na zimowe, co w konsekwencji może skutkować wypadkiem. Jeśli staliśmy się osobą poszkodowaną, a wina leży po stronie drugiego kierowcy, to wyrządzona szkoda z OC sprawcy powinna zostać pokryta. W rzeczywistości firmy ubezpieczeniowe bardzo często wypłacają zbyt małe kwoty odszkodowania. Poszkodowany nie musi z własnej kieszeni dopłacać do części motoryzacyjnych i naprawy pojazdu – wystarczy zgłosić się do firmy CONTRA ODSZKODOWANIA. Zajmie się ona odzyskaniem kwoty odszkodowania, które powinno zostać wypłacone osobie poszkodowanej w wypadku.

W trakcie wypadku komunikacyjnego wszelkie szkody pokrywane są z OC sprawy wypadku. Jeśli jechałeś do pracy, a kierowca jadący przed Tobą wpadł w poślizg i spowodował kolizję, w której ucierpiałeś Ty oraz Twój samochód, przyznane zostanie Ci odszkodowanie z OC sprawcy wypadku. Nie musisz martwić się, że w związku z wypadkiem zapłacisz wyższe składki za ubezpieczenie pojazdu – jeśli winą za wypadek zostanie obarczona druga osoba biorąca w nim udział, to ona niestety poniesie konsekwencje finansowe, np. będzie musiała opłacić wyższą składkę OC samochodu. Pamiętaj jednak, że wypłata odszkodowania z OC sprawcy to długotrwały proces, który zwykle trwa kilka miesięcy. Jeśli zależy Ci na szybkiej naprawie samochodu, koszty będziesz musiał pokryć najpierw z własnej kieszeni, a później firma ubezpieczeniowa sprawcy wypłaci Ci należną sumę odszkodowania. Nie zapomnij o zbieraniu wszystkich faktur oraz paragonów, ponieważ na tej podstawie możesz później ubiegać się o dopłatę do przyznanego odszkodowania.

Dlaczego firmy ubezpieczeniowe zaniżają kwotę odszkodowania?

Przedsiębiorstwom nie zależy na całkowitym pokryciu szkody, która została Ci wyrządzona. Na miejscu wypadku pojawia się rzeczoznawca, który stwierdza i wycenia zniszczenia oraz uszkodzenia obu pojazdów. Jego opinia jest podstawą, by z OC sprawcy wypłata odszkodowania została przyznana drugiemu kierowcy. Ekspert wycenia także koszty naprawy – dokonując wyceny, powinien kierować się średnimi cenami części na rynku, ale w rzeczywistości ocena bardzo często zawiera najtańsze części i zamienniki, które można wykorzystać do przywrócenia stanu samochodu sprzed wypadku. Po dokonaniu ekspertyzy firma ubezpieczeniowa rozpoczyna procedurę wypłaty odszkodowania kierowcy, który nie zawinił w wypadku.

Kiedy dostaniesz list od firmy ubezpieczeniowej sprawcy wypadku i zobaczysz zbyt niską kwotę odszkodowania, nie czekaj zbyt długo i zgłoś się do CONTRA ODSZKODOWANIA o pomoc. Dzięki wsparciu tej firmy dopłata do odszkodowania OC zostanie uzyskana bez problemów, albowiem jej przedstawiciele znają się na procedurach firm ubezpieczeniowych i wiedzą, jakie dokumenty, potwierdzenia i faktury należy przedstawić, aby uzyskać należną kwotę pieniędzy.

Zostałeś poszkodowany w wypadku, Twój samochód nie był sprawny przez jakiś czas, a Ty sam także mogłeś mieć z tego powodu problemy zdrowotne, więc należy Ci się do odszkodowania OC dopłata. Nie bój się walczyć o swoje prawa. W CONTRA ODSZKODOWANIA pomogą Ci załatwić wszystkie formalności, dzięki czemu w krótkim czasie uzyskasz dopłatę do odszkodowania.

(RED)

Ankieta

Co myślisz o planowanym strajku nauczycieli i ich żądaniach?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...
Intermarche
Archiwum
W starym stylu
Impuls
Banaszak
Galeria Kroto
BETA
Mazi Owczarz
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla