Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

VI miejsce zespołu Sylwii Bartkowiak

2018-11-08
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. VI miejsce zespołu Sylwii...
VI miejsce zespołu Sylwii Bartkowiak

Na początku listopada drużyny BHT GRU JUKO Piotrków Trybunalski rywalizowały we włoskiej Catanii w europejskim Pucharze Mistrzów. Mężczyźni uplasowali się na dziewiątej pozycji, a zespół pań, w którym prym wiodła Sylwia Bartkowiak, zakończył turniej na szóstym miejscu.

 

Klub z Piotrkowa Trybunalskiego zorganizował specjalną akcję pod hasłem „Razem z GRU”. Jej celem było zebranie środków finansowych, które były niezbędne, by wziąć udział w rozgrywkach na Sycylii. Dzięki wsparciu świata sportowego obu zespołom udało się wyjechać do Catanii. Do zmagań przystąpiły 32 drużyny z 17 krajów. Panowie zajęli dziewiątą lokatę.

Lepiej poszło żeńskiej ekipie, w której grała pochodząca z Henrykowa Sylwia Bartkowiak. W fazie grupowej piłkarki z Piotrkowa wygrały dwa pierwsze spotkania, a w meczu o pierwsze miejsce uległy, po widowiskowym i emocjonującym boju, Westside Amsterdam 1:2. W ćwierćfinale Polki przegrały z hiszpańską Playa Algeciras 1:2 i pozostała im walka o pozycje 5-8.

W kolejnej konfrontacji Sylwia Bartkowiak i jej koleżanki ograły 2:1 niemiecki Strandgefluster Minden, a w pojedynku o piątą lokatę ponownie lepszy od zespołu z Piotrkowa był zespół z Amsterdamu.

– Chciałabym podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy umożliwili nam start na Sycylii. Cieszę się, że wróciłam do gry w dobrym stylu i formie. Mogę śmiało powiedzieć, że jestem teraz silniejsza i z niecierpliwością czekam na kolejne nasze pojedynki na piasku – podsumowała Sylwia Bartkowiak.

(GRZELO)

Ankieta

Co myślisz o planowanym strajku nauczycieli i ich żądaniach?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...
Archiwum
Intermarche
W starym stylu
Impuls
Banaszak
Galeria Kroto
BETA
Mazi Owczarz
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla