Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

W lepszych warunkach

2017-11-22
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Zdrowie
  4. /
  5. W lepszych warunkach
W lepszych warunkach

15 listopada odbyło się oficjalne otwarcie Zakładu Usprawniania Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie. Ośrodek funkcjonujący wcześniej przy ul. Floriańskiej został przeniesiony do budynku przy ul. Bolewskiego 4-8.

 

Koszt tego przedsięwzięcia wyniósł blisko 500 tys. zł, z czego znaczna część pochodziła z budżetu powiatu. Zakład Leczniczego Usprawniania SP ZOZ w Krotoszynie oferuje szeroki wachlarz zabiegów – od zajęć z fizykoterapii, poprzez kinezyterapię, hydroterapię, a kończąc na masażu. Ponadto wykonuje masaże limfatyczne dla kobiet po mastektomii.

– Pełną parą zakład ruszył już pod koniec sierpnia – mówił Mieczysław Pełko, dyrektor ds. medycznych SP ZOZ. – Były trudności, jak państwo się orientujecie. Jest to jeden z ładniejszych ośrodków, jakimi możemy się pochwalić. W budynku tym usługi są wykonywane w trzech zakresach: rehabilitacji ambulatoryjnej, dziennego ośrodka dla dzieci z zaburzonym rozwojem psychomotorycznym oraz poradni rehabilitacyjnej, w której przyjmują specjaliści, którzy tylko w 2016 roku udzielili 271 porad.

– Cały krotoszyński SP ZOZ pięknieje z dnia na dzień – stwierdził z kolei starosta Stanisław Szczotka. – Tylko żeby wszyscy chcieli jeszcze zauważyć te zmiany. A są to zmiany na lepsze. Jest mi tym bardziej miło, że wspólnie z państwem otwieram ten zakład, gdyż przed wieloma laty korzystałem z zabiegów na ul. Floriańskiej. Miałem taką przypadłość kręgosłupa, że nawet sznurowadeł nie mogłem sobie zawiązać. Dzięki pomocy państwa chodzę dzisiaj i poruszam się. Też się cieszę, że w nowych warunkach i w nowym miejscu będziecie świadczyć zabiegi usprawniające dzieci i dorosłych.

ZLU w ramach szkoły rodzenia oferuje ćwiczenia, a także wykonuje rehabilitacje i realizuje wizyty specjalistów w domach pacjentów. W zakładzie dzieci mogą skorzystać z usług psychologów i logopedów oraz neurologa dziecięcego. W 2016 roku u 4781 pacjentów wykonano ok. 40 tys. zabiegów kinezyterapeutycznych. W tym samym czasie u 148 dzieci wykonano 2960 zabiegów. Dzięki nowej lokalizacji zakład będzie funkcjonował w lepszych warunkach, co z kolei zwiększy komfort pacjentów oraz pozwoli w pełni wykorzystać sprzęt, jakim ZLU dysponuje.

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Mazi Owczarz
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Impuls
Serafiniak
Wojno
Kamienica
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...