2. /
  4. /
  5. W międzynarodowym towarzystwie
IMPRESJA KROTOSZYN

W Bydgoszczy odbyły się zawody karate – International Championships „Central Europe Open”. W turnieju rywalizowali reprezentanci czterech klubów z powiatu krotoszyńskiego.

W międzynarodowych zawodach udział wzięło 716 zawodników i zawodniczek z 67 klubów z pięciu państw. Był to pierwszy turniej rankingowy w tym roku. Impreza odbyła się z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych.

Reprezentanci UKS Shodan Zduny wywalczyli osiem medali. Srebrne krążki zdobyli Katarzyna Trafankowska (kata U’21), Caroline Schieting (kata masters 35-45 lat), Aleksandra Adamska (kata żółty pas 8-9 lat), Jakub Romański (kumite kadetów -52 kg i kumite juniorów -55 kg) oraz Jarosław Adamski (kata masters open). Na najniższym stopniu podium stanęli Jakub Formanowski (kumite juniorów -76 kg) i Piotr Lisewski (kata masters open). Piąte miejsca zajęli Natasza Adamska (kata żółty pas 10-11 lat) oraz Wiktor Adamski (kumite seniorów -60 kg).

Karatecy ASW Nippon Krotoszyn zgarnęli trzy medale. Srebro w kumite U’21 (75 kg) wywalczył Łukasz Błaszczyk, a Dawid Fortuniak dwukrotnie zajął trzecie miejsce – w kumite +84 kg oraz w open. Na piątych lokatach uplasowali się Anna Chlebowska (kumite kadetek -54 kg), Jakub Pleskacz (kumite -75 kg) i Sebastian Sobczyk (kumite kadetów -57 kg), a na siódmych – Julia Mosz (kumite juniorek +59 kg), Marcelina Pleskacz (kumite juniorek -59 kg) oraz Kamil Baran (kumite juniorów -76 kg).

Spośród przedstawicieli UKS Ukemi Kobylin najlepiej poradziła sobie Julia Maślanka, która była piąta w kumite kadetek open. Na piątej lokacie zmagania ukończył także Kacper Aleksandrowicz z Koźmińskiego Klubu Karate Do Shotokan, który rywalizował w kumite kadetów open.