Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Walczą o finały w Baranowie

2019-06-04
Walczą o finały w Baranowie

W kolejnych turniejach rywalizowali reprezentanci Akademii Piłkarskiej Reissa w ramach Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich. W najstarszych grupach adepci futbolu walczą o punkty i zajęcie miejsca premiowanego możliwością zaprezentowania się w finałowym turnieju w Baranowie.

 

W ostatnich dwóch miesiącach rywalizowały wszystkie grupy młodzieżowe, trenujące w barwach Akademii Piłkarskiej Reissa. W dolnych rejonach tabeli plasują się najstarsze drużyny z grup C w Krotoszynie i Kobylinie. Zespoły złożone z zawodników z roczników 2004-2005 nie sprostały ekipom z Ostrowa Wielkopolskiego i Pogorzeli, które między sobą rozstrzygną sprawę awansu do finału w Baranowie.

O wiele lepiej powodzi się drużynom z Krotoszyna i Kobylina w rozgrywkach grupy B2. W rocznikach 2008 i 2009 na trzeciej pozycji plasują się krotoszynianie, drugą lokatę zajmuje team z Pogorzeli, a prowadzi team z Kobylina z dorobkiem 31 punktów. Wszystko rozstrzygnie się na ostatnim turnieju 8 czerwca w Krotoszynie.

Rywalizowały także najmłodsze grupy trenujące w barwach Akademii – B1 (2010-2011) oraz A (2012 i młodsi). – W tej kategorii na pierwsze miejsce wysuwa się zabawa – zaznacza Maciej Parczyński, trener APR w Krotoszynie. – Nasi zawodnicy mają rywalizować dwóch na dwóch bądź trzech na trzech na mniejszych boiskach, aby mieć jak najczęstszy kontakt z piłką. Dzięki takiej rywalizacji każde dziecko ma szansę pokazać swoje umiejętności na boisku.

Krotoszyńska lokalizacja trenuje na orliku przy I LO im. H. Kołłątaja. Z kolei drużyna z Kobylina ma zajęcia na orliku przy miejscowej Szkole Podstawowej. Zdunowianie trenują na orliku przy ulicy Strzeleckiej 10. Wszystkich młodych adeptów piłki nożnej zapraszamy do zapisów na stronie www.akademiareissa.pl. Więcej informacji można uzyskać u koordynatorów: lokalizacji Krotoszyn – G. Nowaka (661 843 179), lokalizacji Zduny – A. Sobczyka (600 747 466), lokalizacji Kobylin – M. Mruka (607 276 338).

(GRZELO)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Robstal
Blending
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
Matyla
M-partner