Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Walczą o finały w Baranowie

2018-05-14
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Nasz Patronat, Sport
  4. /
  5. Walczą o finały w...
Walczą o finały w Baranowie

Kolejne turnieje w ramach Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich mają za sobą reprezentanci Akademii Piłkarskiej Reissa. W najstarszych grupach adepci futbolu walczą o punkty i zajęcie miejsca premiowanego możliwością zaprezentowania się w finałowym turnieju w Baranowie.

 

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy rywalizowały wszystkie grupy młodzieżowe, trenujące w barwach Akademii Piłkarskiej Reissa. Bardzo dobrze wiedzie się drużynie z Kobylina, która była najlepsza w każdym z dotychczasowych turniejów, w pokonanym polu pozostawiając ekipy z Leszna i Gostynia.

Najprawdopodobniej na drugiej pozycji zmagania w swojej grupie zakończy lokalizacja Krotoszyn. Podopieczni trenera Grzegorza Nowaka po wygraniu rundy jesiennej zostali wyprzedzeni przez dzielny zespół z Ostrzeszowa. Na dalszych pozycjach uplasowały się Ostrów Wlkp. oraz Kępno.

– Nie mamy szczęścia w rundzie wiosennej – oznajmia G. Nowak, koordynator Krotoszyna. – W Ostrowie zajęliśmy drugie miejsce, przegrywając gorszym bilansem bramkowym. Natomiast w Ostrzeszowie doznaliśmy minimalnej porażki w kluczowym pojedynku. Skupiamy się na rywalizacji w naszym mieście. Chcemy tutaj pokazać się z bardzo dobrej strony.

Reprezentacje Kobylina, Pogorzeli i Krotoszyna znalazły się w jednej grupie rozgrywek grupy B2. Rozegrano dwa turnieje – w Kobylinie i Pogorzeli. Bardzo ciekawie zapowiadają się kolejne dwa, gdyż różnica pomiędzy poszczególnymi zespołami jest minimalna.

– Dla mnie przede wszystkim liczy się uśmiech dziecka po strzelonym golu – podkreśla Marcin Porzucek, koordynator Kobylina. – Z wielką starannością i troską realizujemy zajęcia nie tylko piłkarskie. Skupiamy się na każdym aspekcie rozwoju zawodnika – technice, taktyce, motoryce czy podejściu mentalnym. Dobre wyniki w najstarszych kategoriach świadczą o tym, że solidnie wykonujemy swoje obowiązki – dodaje.

W turniejach rywalizowały także najmłodsze grupy APR – B1 (2010-2009) oraz A (2011 i młodsi). – W tej kategorii na pierwszy plan wysuwa się zabawa – zaznacza Adam Kaj, trener APR w Krotoszynie. – Nasi zawodnicy mają rywalizować dwóch na dwóch bądź trzech na trzech na mniejszych boiskach, aby mieć jak najczęstszy kontakt z piłką. Warto podkreślić, że podczas turnieju w Pogorzeli dzieciom, poza zmaganiami piłkarskimi, zapewniono szereg dodatkowych atrakcji przy boisku.

Treningi krotoszyńskiej lokalizacji odbywają się na orliku przy I LO im. H. Kołłątaja. W Kobylinie trenują na orliku przy miejscowej podstawówce. W Zdunach zajęcia prowadzone są na orliku przy ulicy Strzeleckiej 10.

Wszystkich młodych adeptów piłki nożnej zapraszamy do zapisów na stronie www.akademiareissa.pl. Więcej informacji można uzyskać u koordynatorów: lokalizacji Krotoszyn – G. Nowaka (661 843 179), Zdun – A. Sobczyk (600 747 466) oraz Kobylina – M. Porzucek (534 516 265).

(GRZELO)

Szczotka
Kosiarski
Wronecki
Borska
Rozum
Anna Długa
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Impuls
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...