Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Walczą o finały w Baranowie

2018-05-14
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Nasz Patronat, Sport
  4. /
  5. Walczą o finały w...
Walczą o finały w Baranowie

Kolejne turnieje w ramach Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich mają za sobą reprezentanci Akademii Piłkarskiej Reissa. W najstarszych grupach adepci futbolu walczą o punkty i zajęcie miejsca premiowanego możliwością zaprezentowania się w finałowym turnieju w Baranowie.

 

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy rywalizowały wszystkie grupy młodzieżowe, trenujące w barwach Akademii Piłkarskiej Reissa. Bardzo dobrze wiedzie się drużynie z Kobylina, która była najlepsza w każdym z dotychczasowych turniejów, w pokonanym polu pozostawiając ekipy z Leszna i Gostynia.

Najprawdopodobniej na drugiej pozycji zmagania w swojej grupie zakończy lokalizacja Krotoszyn. Podopieczni trenera Grzegorza Nowaka po wygraniu rundy jesiennej zostali wyprzedzeni przez dzielny zespół z Ostrzeszowa. Na dalszych pozycjach uplasowały się Ostrów Wlkp. oraz Kępno.

– Nie mamy szczęścia w rundzie wiosennej – oznajmia G. Nowak, koordynator Krotoszyna. – W Ostrowie zajęliśmy drugie miejsce, przegrywając gorszym bilansem bramkowym. Natomiast w Ostrzeszowie doznaliśmy minimalnej porażki w kluczowym pojedynku. Skupiamy się na rywalizacji w naszym mieście. Chcemy tutaj pokazać się z bardzo dobrej strony.

Reprezentacje Kobylina, Pogorzeli i Krotoszyna znalazły się w jednej grupie rozgrywek grupy B2. Rozegrano dwa turnieje – w Kobylinie i Pogorzeli. Bardzo ciekawie zapowiadają się kolejne dwa, gdyż różnica pomiędzy poszczególnymi zespołami jest minimalna.

– Dla mnie przede wszystkim liczy się uśmiech dziecka po strzelonym golu – podkreśla Marcin Porzucek, koordynator Kobylina. – Z wielką starannością i troską realizujemy zajęcia nie tylko piłkarskie. Skupiamy się na każdym aspekcie rozwoju zawodnika – technice, taktyce, motoryce czy podejściu mentalnym. Dobre wyniki w najstarszych kategoriach świadczą o tym, że solidnie wykonujemy swoje obowiązki – dodaje.

W turniejach rywalizowały także najmłodsze grupy APR – B1 (2010-2009) oraz A (2011 i młodsi). – W tej kategorii na pierwszy plan wysuwa się zabawa – zaznacza Adam Kaj, trener APR w Krotoszynie. – Nasi zawodnicy mają rywalizować dwóch na dwóch bądź trzech na trzech na mniejszych boiskach, aby mieć jak najczęstszy kontakt z piłką. Warto podkreślić, że podczas turnieju w Pogorzeli dzieciom, poza zmaganiami piłkarskimi, zapewniono szereg dodatkowych atrakcji przy boisku.

Treningi krotoszyńskiej lokalizacji odbywają się na orliku przy I LO im. H. Kołłątaja. W Kobylinie trenują na orliku przy miejscowej podstawówce. W Zdunach zajęcia prowadzone są na orliku przy ulicy Strzeleckiej 10.

Wszystkich młodych adeptów piłki nożnej zapraszamy do zapisów na stronie www.akademiareissa.pl. Więcej informacji można uzyskać u koordynatorów: lokalizacji Krotoszyn – G. Nowaka (661 843 179), Zdun – A. Sobczyk (600 747 466) oraz Kobylina – M. Porzucek (534 516 265).

(GRZELO)

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum

Ankieta

Kto zostanie piłkarskim mistrzem Polski?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...