2020-01-16
  2. /
  4. /
  5. Walczyli o Puchar Prezydenta...

W hali widowiskowo-sportowej przy ul. Olimpijskiej odbył się V Turniej o Puchar Prezydenta Lions Club Krotoszyn. W piłkarskich rozgrywkach uczestniczyło 27 drużyn.

W sobotę do rywalizacji stanęli zawodnicy urodzeni w 2008 roku. O triumf walczyło 12 zespołów. Do finału dotarły Warta Poznań III i Łużyczanka Kuźnica Grabowska. Zwyciężył team z Poznania. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Akademii Piłkarskiej Reissa Gostyń, a tuż za podium uplasowała się ekipa KKS Astra Krotoszyn I. Druga drużyna Astry znalazła się na 12. lokacie. Spośród krotoszyńskich zawodników wyróżnieni zostali Bartosz Goliński (Astra I) i Wiktor Naskręt (Astra II).

Na zakończenie pierwszego dnia turnieju mecze pokazowe rozegrali Towarzystwo Miłośników Piłki Nożnej, Przyjaciele Astry, Ambasadorzy PlayAreny oraz Juniorzy Astry, którzy zastąpili ekipę Urzędu Miejskiego. Po emocjonujących spotkaniach w finale zmierzyły się zespoły Ambasadorów i TMPN. Pojedynek zakończył się wynikiem 2:2.

W niedzielę do zmagań przystąpiło sześć drużyn z rocznika 2010, w tym dwa teamy Astry. Grano systemem każdy z każdym. Zwyciężyła Pogoń Nowe Skalmierzyce, wyprzedzając Akademię Piłkarską Reissa Gostyń i Astrę I. Drugi zespół Astry był szósty. Wyróżniono Antoniego Kołodzieja (Astra I) oraz Antoniego Starzyńskiego (Astra II).

W rozgrywkach rocznika 2011 uczestniczyło dziewięć drużyn. Najlepsza okazała się Akademia Krecika Ostrów Wlkp., drugie miejsce zajęła Astra, trzecia była Akademia Piłkarska Rawia Rawicz, a tuż za podium znalazł się team GOS-u Koźmin Wlkp. Drugi zespół Astry zakończył zmagania na dziewiątej pozycji. Wyróżnieni zostali Maciej Ratajczak (Astra I), Jeremiasz Talaga (GOS Koźmin Wlkp.) oraz Szymon Kiszenia (Astra II).