Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Walczyły w ogólnopolskim finale

2018-05-12
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Walczyły w ogólnopolskim finale
Walczyły w ogólnopolskim finale

W stolicy kraju rozegrano ogólnopolski finał XVIII Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Z bardzo dobrej strony pokazały się podopieczne duetu trenerskiego Magdalena Kalupa / Hubert Wronek. Krotoszynianki zakończyły zmagania na 12. miejscu.

 

Piłkarskie święto młodych zawodników rozpoczęło się od uroczystej parady przy stadionie PGE Narodowym oraz ceremonią otwarcia i losowaniem grup. Przez kolejne dwa dni 64 najlepszych zespołów dziewcząt i chłopców walczyło o zwycięstwo w kategoriach wiekowych U-10 oraz U-12.

Na boiskach Agrykoli i Legii zmagania młodych adeptów futbolu obserwowali m.in. Zbigniew Boniek – prezes PZPN, Adam Nawałka – selekcjoner kadry narodowej, a także trenerzy młodzieżowych reprezentacji – Czesław Michniewicz, Jacek Magiera, Marcin Dorna i Bartłomiej Zalewski.

Krotoszynianki znalazły się w grupie M wraz z ekipami z województw śląskiego, podkarpackiego i małopolskiego. – Nasze piłkarki, mimo ogromnej determinacji i postawy fair play, zajęły czwarte miejsce w grupie – relacjonuje Magdalena Kalupa. – Rywalki okazały się bardzo mocne. W drugim dniu piłkarskiej majówki dziewczyny walczyły dzielnie i ostatecznie uplasowały się na dwunastej pozycji.

Ostatniego dnia imprezy nasze zawodniczki wraz z rodzinami kibicowały najlepszym drużynom turnieju, a po południu obejrzały finał Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa i Arką Gdynia. W stolicy nie zabrakło też czasu na zwiedzanie. Dziewczęta miały okazję zobaczyć najważniejsze zabytki Warszawy.

Dla M. Kalupy był to już czwarty ogólnopolski finał. W 2014 uplasowała się ze swoim zespołem na 11. miejscu, rok później na 15. pozycji, a w 2016 – na 14.

W krotoszyńskiej drużynie zagrały Gabriela Gaweł, Amelia Kozieł, Agnieszka Kabacińska, Weronika Polak, Magdalena Biernat, Patrycja Kolenda, Nikola Hylewicz, Rozalia Maślankowska, Wiktoria Szymczak oraz Joanna Podsadna. – Wyjazd na finał możliwy był dzięki wsparciu finansowemu wielu osób. Szczególne podziękowania piłkarki i sztab trenerski kierują do burmistrza, starosty, dyrektor SP nr 8 w Krotoszynie oraz prezesów Wielkopolskiego i Okręgowego Związku Piłki Nożnej – dodaje M. Kalupa.

(GRZELO)

Szczotka
Kosiarski
Wronecki
Borska
Rozum
Anna Długa
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Impuls
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...