Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Walczyły w ogólnopolskim finale

2018-05-12
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Walczyły w ogólnopolskim finale
Walczyły w ogólnopolskim finale

W stolicy kraju rozegrano ogólnopolski finał XVIII Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Z bardzo dobrej strony pokazały się podopieczne duetu trenerskiego Magdalena Kalupa / Hubert Wronek. Krotoszynianki zakończyły zmagania na 12. miejscu.

 

Piłkarskie święto młodych zawodników rozpoczęło się od uroczystej parady przy stadionie PGE Narodowym oraz ceremonią otwarcia i losowaniem grup. Przez kolejne dwa dni 64 najlepszych zespołów dziewcząt i chłopców walczyło o zwycięstwo w kategoriach wiekowych U-10 oraz U-12.

Na boiskach Agrykoli i Legii zmagania młodych adeptów futbolu obserwowali m.in. Zbigniew Boniek – prezes PZPN, Adam Nawałka – selekcjoner kadry narodowej, a także trenerzy młodzieżowych reprezentacji – Czesław Michniewicz, Jacek Magiera, Marcin Dorna i Bartłomiej Zalewski.

Krotoszynianki znalazły się w grupie M wraz z ekipami z województw śląskiego, podkarpackiego i małopolskiego. – Nasze piłkarki, mimo ogromnej determinacji i postawy fair play, zajęły czwarte miejsce w grupie – relacjonuje Magdalena Kalupa. – Rywalki okazały się bardzo mocne. W drugim dniu piłkarskiej majówki dziewczyny walczyły dzielnie i ostatecznie uplasowały się na dwunastej pozycji.

Ostatniego dnia imprezy nasze zawodniczki wraz z rodzinami kibicowały najlepszym drużynom turnieju, a po południu obejrzały finał Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa i Arką Gdynia. W stolicy nie zabrakło też czasu na zwiedzanie. Dziewczęta miały okazję zobaczyć najważniejsze zabytki Warszawy.

Dla M. Kalupy był to już czwarty ogólnopolski finał. W 2014 uplasowała się ze swoim zespołem na 11. miejscu, rok później na 15. pozycji, a w 2016 – na 14.

W krotoszyńskiej drużynie zagrały Gabriela Gaweł, Amelia Kozieł, Agnieszka Kabacińska, Weronika Polak, Magdalena Biernat, Patrycja Kolenda, Nikola Hylewicz, Rozalia Maślankowska, Wiktoria Szymczak oraz Joanna Podsadna. – Wyjazd na finał możliwy był dzięki wsparciu finansowemu wielu osób. Szczególne podziękowania piłkarki i sztab trenerski kierują do burmistrza, starosty, dyrektor SP nr 8 w Krotoszynie oraz prezesów Wielkopolskiego i Okręgowego Związku Piłki Nożnej – dodaje M. Kalupa.

(GRZELO)

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum

Ankieta

Kto zostanie piłkarskim mistrzem Polski?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...