Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Weronika na mistrzostwach świata

2017-11-07
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Weronika na mistrzostwach świata
Weronika na mistrzostwach świata

Weronika Karwik, przedstawicielka UKS Bila Zduny, jako pierwsza Wielkopolanka zaprezentowała się na Mistrzostwach Świata Juniorów w Bilardzie. Debiut naszej zawodniczki na tak ważnej imprezie jest ukoronowaniem jej dotychczasowej, dziewięcioletniej pracy z trenerką Iloną Galeją.

 

W Moskwie nasz kraj, poza Weroniką Karwik (UKS Bila Zduny), reprezentował Wiktor Zieliński (Hades Poznań). Opiekę nad bilardzistami sprawował selekcjoner Piotr Kędzior.

W. Karwik w kategorii 9-bil uplasowała się na dziewiątej pozycji. Rozpoczęła zmagania od wygranej z Amerykanką Hailey Ann Fullerton 7:2. Następnie nie sprostała Chince Chia Chen (1:7) oraz Rosjance Valerii Trushevskayi (4:7).

Rewelacyjnie w Moskwie spisał się W. Zieliński. 16-letni bilardzista wywalczył brązowy medal w kategorii juniorów młodszych. W półfinale przegrał z odwiecznym rywalem – Bośniakiem Sanjinem Pehlivanoviciem (4:9), który ostatecznie zdobył złoty krążek. Wiktor w drodze po brąz rozegrał cztery mecze. W drugiej rundzie zaliczył porażkę z bilardzistą z Hong Kongu i do ćwierćfinałów awansował z grupy przegranych. W pojedynku o brąz pokonał 9:2 Białorusina Vladislava Shopika. Medal W. Zielińskiego jest czternastym w historii krążkiem naszych juniorów na MŚ.

(GRZELO)

Szczotka
Kosiarski
Wronecki
Borska
Rozum
Anna Długa
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Impuls
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...