2. /
  4. /
  5. Weszli w nowy sezon...
TALENT STUDIO

Znakomicie spisali się reprezentanci Black Aqua Krośnicka Przystań w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich – Otwarcie Sezonu na Termach. W Poznaniu nasi pływacy aż 14 razy stawali na podium.

W zawodach na otwarcie sezonu startowało ponad 440 zawodniczek i zawodników z 40 klubów. Spośród krośnickich pływaków najlepiej spisał się Marcin Maryjowski, który został uznany za najlepszego zawodnika w swojej kategorii wiekowej. Ale nic w tym dziwnego, bowiem Marcin wywalczył aż pięć złotych medali! Był najlepszy w konkurencjach 50, 100 i 400 metrów stylem dowolnym, 100 m stylem zmiennym oraz 200 m stylem motylkowym.

Cztery razy na podium stanęła Zofia Kamińska, która zdobyła złoto na 400 m stylem dowolnym, srebro na 50 oraz 200 m stylem dowolnym i brąz na 100 m stylem dowolnym. Dwa srebrne krążki z Poznania przywiózł Kajetan Matusiak, który był drugi na 100 m stylem zmiennym i na 200 m stylem klasycznym.

Ponadto Iga Maślej zajęła pierwsze miejsce na 400 m stylem dowolnym, a Mateusz Twaróg triumfował na 200 m stylem zmiennym. Z kolei Patrycja Giewiada uplasowała się na drugiej pozycji w konkurencji 100 m stylem zmiennym