Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Więcej połączeń do Krotoszyna!

2020-07-29
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Więcej połączeń do Krotoszyna!
Więcej połączeń do Krotoszyna!
Aparatus reklama w artykule

Wraz z początkiem sierpnia na tory wrócą lub zostaną wydłużone trasy kolejnych pociągów Kolei Dolnośląskich. Zmianą zostanie objętych w sumie 18 połączeń, które wcześniej, z uwagi na epidemię koronawirusa, uległy ograniczeniu. Co dla nas istotne, będzie więcej połączeń do Krotoszyna.

 

Koleje Dolnośląskie zdecydowały się na przywrócenie kolejnych połączeń na trasach, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród pasażerów. To kolejny etap odmrażania transportu kolejowego.

– Mamy świadomość, że wielu osobom cięcia kursów, jakie wymusił na nas koronawirus, wciąż uprzykrzają życie. Uruchamiamy więc kolejne połączenia, bo o ile nie stanęliśmy jeszcze w pełni na nogi, o tyle wsłuchujemy się w głos naszych pasażerów. Chciałbym również zapewnić, że robimy, co w naszej mocy, by wszystkie pociągi wróciły na tory jak najszybciej – komentuje Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich. Po wprowadzeniu piątego etapu przywracania połączeń praca eksploatacyjna przewoźnika osiągnie poziom blisko 83% planu sprzed epidemii.

Do rozkładu jazdy powrócą m.in. połączenia do Krotoszyna, Jelcza-Laskowic, Węglińca czy Legnicy. Zmiany w rozkładzie obejmą również terminy kursowania pociągów. Dotychczasowe połączenie z Wrocławia Głównego (odjazd 13:35) do Krotoszyna (przyjazd 15:18) oraz powrotne (16:18 z Krotoszyna) zmienią częstotliwość swoich kursów. Od 1 sierpnia pociąg tej relacji będzie kursować codziennie.

Pełną listę zmian oraz aktualny rozkład jazdy znaleźć można na stronie internetowej Kolei Dolnośląskich.

OPRAC. (ANKA)

ŹRÓDŁO i FOT. Koleje Dolnośląskie

YouTube

energy sped
Robstal
Jumbonet
Intermarche
Lesniczowka
Lombard Smok
Phone Spa
Kiki Car Care
Archiwum
Zuziak
APR
daf-mal
BGP
M-Partner
MediaSort
E-paka
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Kostka
KUK
Jarmużek