Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY

Wielka Gala Sportowca Olimpiad Specjalnych

2023-01-18
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Wielka Gala Sportowca Olimpiad...
Wielka Gala Sportowca Olimpiad Specjalnych
Laguna buty

13 stycznia w koźmińskim kinie Mieszko odbyła się XI Gala Sportowca Olimpiad Specjalnych Oddziału Regionalnego Wielkopolskie – Konin. W trakcie uroczystości podsumowano całoroczną działalność sportową i nagrodzono najaktywniejszych zawodników.

 

Organizatorem wydarzenia był Klub Olimpiad Specjalnych, działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Borzęciczkach, dyrekcja i pracownicy tej placówki oraz Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Wielkopolskie – Konin.

Na galę przybyli zawodnicy klubów olimpiad z Konina, Turku, Rychwała, Kalisza, Krotoszyna, Jarocina, Wolicy k/Kalisza. Łącznie w uroczystości udział wzięło 120 sportowców olimpiad specjalnych wraz z trenerami. Zaproszenie przyjęli także liczni goście – przedstawiciele samorządów: wojewódzkiego, powiatowego i gminnego oraz dyrektorzy szkół i instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

W trakcie gali podsumowano całoroczną działalność sportową, a przede wszystkim wyróżniono najaktywniejszych zawodników. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów od Pauliny Stochniałek z Zarządu Województwa Wielkopolskiego przekazała Marta Dzikowska – radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

W części artystycznej wystąpiły szkolna grupa cyrkowa Mix Ferajna oraz dziewczęta z ośrodka w Borzęciczkach. Zwieńczeniem dnia był bal sportowca, który odbył się w pałacu w Borzęciczkach. Atrakcji i niespodzianek nie brakowało.

– Pragniemy podziękować wszystkim sponsorom i osobom, które wspierają od lat naszą sportową działalność i los specjalnych sportowców nie jest im obojętny, oraz wolontariuszkom z WSZPTW w Cerekwicy Nowej za zaangażowanie w organizację tego przedsięwzięcia – czytamy w komunikacie SOSW w Borzęciczkach.

OPRAC. (ANKA)

 

FOT. SOSW Borzęciczki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × 2 =

YouTube

Archiwum
Agencja Reklamowa GL
BGP
INNOWACYJNE FINANSE
BHP RABENDA
Dietetyk Kaźmierczak
Motosdodoła
IMPULS ZDUNY
Jarmużek
EDI
ZAKOCHANY W DREWNIE
Zajączek
DAP TRANS
MATYLA
TK DACHY