Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Wieniec dożynkowy z Trzemeszna nagrodzony!

2020-09-28
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Wieniec dożynkowy z Trzemeszna...
Wieniec dożynkowy z Trzemeszna nagrodzony!

Wielkopolski wieniec zdobył trzecią nagrodę w „Konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy o Nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej”. Docenione dzieło wykonała rodzina Barańczaków z Trzemeszna (gmina Rozdrażew).

 

Tegoroczne Dożynki Prezydenckie z uwagi na pandemię odbyły się na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Wieniec już po raz dziewiąty zrealizowało dla województwa wielkopolskiego Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

Tegoroczną kompozycję z Wielkopolski przygotowali Piotr i Maria Barańczakowie z rodziną, mieszkający w Trzemesznie. Wieniec jest szyty ze słomy żytniej, razem z kłosami. Szycie tworzy podłoże pod bukiety z kłosów owsa i pszenicy, które są wiązane sznurkiem, a następnie układane w trzech poziomach, przez całą szerokość wieńca, tworząc tzw. spódnicę kobiety wiejskiej. Wieniec ozdobiony jest kwiatami zatrwianów, wiązankami lnu, kwiatami z kłosów pszenicy i owocami jarzębiny. Okrągłą podstawę wieńczy czteroramienna korona z krzyżem, wykonana z kłosów pszenicy.

OPRAC. (ANKA)

ŹRÓDŁO: CKiS w Kaliszu

YouTube

Pałac w Orli
MediaSort
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lesniczowka
Lombard Smok
M-Partner
Phone Spa
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek