Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Wkrótce ruszą szczepienia dla seniorów

2021-01-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Zdrowie
  4. /
  5. Wkrótce ruszą szczepienia dla...
Wkrótce ruszą szczepienia dla seniorów
Centnas

15 stycznia ruszy rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Tydzień później będą mogły zarejestrować się osoby powyżej 70. roku życia.

 

22 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Rejestracji można dokonać na trzy sposoby:

– skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym

– przez Narodowy Program Szczepień (tel. 989 lub 22 62 62 989)

– zapisać się przez Internetowe Konto Pacjenta.

Jak informuje burmistrz, Franciszek Marszałek, gmina Krotoszyna w ramach realizacji zadania własnego zapewni dowóz osób niepełnosprawnych oraz mających trudności w dostępie do punktu szczepień.

W Koźminie Wlkp. szczepienia przeciw COVID-19 będą realizowane w Koźmińskim Centrum Medycznym (ul. M. Kopernika) i Przychodni nad Stawem (ul. Poznańska).

Na terenie gminy Kobylin szczepienia odbędą się w przychodni specjalistycznej i lekarza rodzinnego Maymed (ul. Grunwaldzka 2A, tel. 65 548 16 27, e-mail: kobylinmay-med@wp.pl).

Koordynatorem ds. szczepień w Urzędzie Miejskim w Kobylinie jest Przemysław Marcinek (tel. 65 548 24 01, wewn. 17; lub 696 524 142). Osoby, które chciałyby skorzystać z transportu do punktu szczepień, powinny zgłosić ten fakt koordynatorowi.

Osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym w kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami oraz osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu po punktu szczepień będą mogły skorzystać ze specjalnie zorganizowanego transportu do punktów szczepień w swoich gminach.

15 stycznia w urzędach miast i gmin zostaną uruchomione numery telefonów (infolinie), za pośrednictwem których będzie można zgłosić potrzebę bezpłatnego transportu do punktu szczepień lub uzyskać informacje w tym zakresie.

(ANKA)

YouTube

Oring
Pałac w Orli
Intermarche
Zuziak
Jumbonet
Archiwum
Lombard Smok
Maśniak
Get Free
Zajączek
Eltom-bud
Jarmużek