Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Właściwe zarządzanie własnymi finansami

2019-05-21
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Właściwe zarządzanie własnymi finansami
Właściwe zarządzanie własnymi finansami

Kiedykolwiek ktokolwiek z nas zadaje sobie pytanie, jak zarządzać swoimi finansami, na myśl przychodzą sytuacje w życiu, gdy bardziej lub mniej rozważnie podejmowaliśmy decyzje finansowe. Niestety, często bywa tak, że nie myślimy o ich konsekwencjach w przyszłości.

 

 

Przecież rachunek, który mam w banku, jest dobry… Właśnie… Pytanie, czy jest właściwy, czy był taki, kiedy go otwieraliśmy. Oferty banków się zmieniają, co chwilę wprowadzane są nowe rozwiązania, które mogą ułatwić nam bankowanie, albo też takie, które z pomocą jednej zmiany mogą przynieść nam wcale niemałe oszczędności. Zatrzymajmy się więc na chwilę i zobaczmy, jaka jest dzisiejsza rzeczywistość finansowa.

– Niedawno mój przyjaciel poprosił mnie o analizę swoich finansów. Dokonaliśmy jej wspólnie i okazało się, że – robiąc tylko kilka prostych czynności – możemy zaoszczędzić miesięcznie blisko 30 zł, a mówimy tu o oszczędnościach związanych tylko z prowadzeniem rachunku osobistego. Gdy zaczęliśmy analizować kolejne posiadane produkty, okazało się, że kolejne oszczędności są na wyciągnięcie ręki – mówi Tomasz Gierko z Finup Partner Krotoszyn.

Co zatem zrobić? Wystarczy odwiedzić bank, w którym mamy rachunek osobisty, albo udać się do specjalisty, który pomoże nam w tej analizie. Wystarczy ostatni miesięczny wyciąg z naszego rachunku, krótka historia konta bądź umowa kredytowa, jaką mamy zawartą z bankiem, lub inny dokument potwierdzający zawartą umowę.

Niestety, w myśl zasady, że nowy klient ma lepiej, warto rozważyć zmianę, mimo że często myślimy o tym, iż to bardzo trudne lub niemożliwe. Wcale tak być nie musi. Wystarczy tylko zatrzymać się na chwilę i poddać weryfikacji nasze finanse, by przy kolejnym zadaniu sobie pytania, czy właściwie zarządzam finansami, odpowiedzieć twierdząco i cieszyć się z oszczędności, które mamy na wyciągnięcie ręki.

(RED)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla