Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Wojskowa sobota w Czwórce

2018-05-16
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Wojskowa sobota w Czwórce
Wojskowa sobota w Czwórce

W minioną sobotę na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Wojska Polskiego w Krotoszynie już po raz ósmy odbył się Piknik z Patronem Szkoły. Jak co roku wojskowych atrakcji nie brakowało.

 

Zgodnie z tradycją impreza miała charakter militarny. Na piknik zaproszono liczne organizacje, m.in. 16. Jarociński Batalion Remontu Lotnisk, Rodzinę Ułańską, Samodzielną Grupę Szturmową, 17 Wielkopolską Brygadę Zmechanizowaną czy Bractwo Rycerskie.

W sali szkolnej przygotowano wystawę pamiątek „Wspomnienia PRL-u”.Chętnych do obejrzenia ekspozycji było wielu. Na boisku można było podziwiać pojazdy wojskowe. Nie brakowało broni, umundurowania, medali czy odznaczeń wojskowych.

Dla młodszych przygotowano kącik dla przedszkolaka, tor wyścigowy, bieg patrolowy oraz strzelanie do tarczy z replik broni.

W imprezie uczestniczyli także funkcjonariusze policji i straży pożarnej. Uczniowie chętnie zaglądali do wnętrza samochodu policyjnego, używali sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Zapoznali się ze sprzętem, którym posługują się policjanci oraz straż pożarna.

Dla uczniów klas VI-VII strażacy przygotowali grę terenową na terenie miasta. Jeden z punktów kontrolnych znajdował się w Komendzie Powiatowej PSP w Krotoszynie. Na strażnicy uczniowie poznali podstawowe zasady zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych oraz przekazywania informacji o zagrożeniach na numery alarmowe. Dowiedzieli się także o problemie fałszywych i żartobliwych zgłoszeń. Strażacy zademonstrowali możliwości identyfikacji numeru telefonu, z którego dokonywane jest zgłoszenie zdarzenia, wskazując jednocześnie na konsekwencje tego typu „żartów”.

W programie pikniku znalazły się także rozmaite występy artystyczne i tradycyjny przegląd piosenki żołnierskiej. Można się było posilić – kawiarenka serwowała przepyszne ciasto i kawę, a kuchnia polowa grochówkę, kiełbaski i bigos.

(NOVUS)

Comments are closed

Szczotka
Kosiarski
Wronecki
Borska
Rozum
Anna Długa
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Impuls
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...