2. /
  4. /
  5. Worek medali młodych zawodników
PANCOM

Znakomicie spisali się reprezentanci UKS Samson Kobylin i Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn w Tyszowicach, gdzie odbył się Puchar Polski Dzieci, Młodzików i Kadetów w Sumo. Nasi zawodnicy przywieźli z zawodów mnóstwo medali.

Najwięcej medali młodzi sumocy z Krotoszyna zdobyli w zmaganiach dzieci. Na podium stanęli Wiktoria Tereba (I miejsce – 24 kg), Kacper Szymura (I miejsce – 24 kg), Kamil Marszałek (I miejsce – 28 kg), Filip Urbaniak (I miejsce – 30 kg), Kuba Majewski (I miejsce – 32 kg), Eryk Staniszewski (I miejsce – 36 kg), Kuba Gładczak (I miejsce – 46 kg), Oskar Błaszczyk (I miejsce – +70 kg), Julia Matyba (II miejsce – 30 kg), Michał Stasik (II miejsce – 36 kg), Igor Hęciak (III miejsce – 22 kg), Weronika Wieczorek (III miejsce – 24 kg) Anna Konowalczyk (III miejsce – 28 kg), Małgorzata Kubica (III miejsce – 38 kg) i Nikola Urbaniak (III miejsce – 42 kg).

W rywalizacji młodzików jedyny medal dla naszego powiatu wywalczył Jakub Hekiert (TA Rozum), który okazał się najlepszy w kat. 40 kg.

W gronie kadetów świetnie spisali się zawodnicy kobylińskiego Samsona. Dawid Lesk (55 kg), Nikola Śliwowska (60 kg) i Mikołaj Kandzierski (95 kg) zdobyli złoto, Jakub Skowroński (65 kg) i Weronika Szafraniak (+65 kg) stanęli na drugim stopniu podium, a Wirginia Roszek (45 kg), Zofia Pioch (55 kg), Piotr Sikora (65 kg) i Michał Grzempowski (75 kg) zakończyli zawody na trzecich miejscach.

Pięć medali w kadetach zgarnęli przedstawiciele TA Rozum. Lena Andrzejak (65 kg), Kacper Wiatrak (65 kg) i Kacper Mikołajczyk (+75 kg) byli najlepsi w swoich kategoriach, Mikołaj Mrowiński (75 kg) zajął drugą lokatę, a Anna Szymczak (55 kg) wywalczyła brązowy krążek.