Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Pluszaki

Worek medali na mistrzostwach Wielkopolski

2017-11-10
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Worek medali na mistrzostwach...
Worek medali na mistrzostwach Wielkopolski

4 listopada w Krotoszynie odbyły się XV Mistrzostwa Wielkopolski w Karate WKF. Na tatami nie zabrakło oczywiście przedstawicieli UKS Shodan Zduny, ASW Nippon Krotoszyn, Ukemi Kobylin oraz Koźmińskiego Klubu Karate.

 

Organizatorami zawodów były Wielkopolski Okręgowy Związek Karate Olimpijskiego oraz gmina Krotoszyn. Celem turnieju było wyłonienie najlepszych zawodniczek i zawodników w poszczególnych konkurencjach, którzy stworzą kadrę Wielkopolski Karate WKF. W mistrzostwach wzięło udział 250 karateków z 23 klubów.

Spośród przedstawicieli naszego powiatu w kata medale zdobyli Marta Strebeul (UKS Shodan – złoto), Katarzyna Trafankowska (Shodan – złoto), Maurycy Maciaszek (Shodan – złoto), Wiktor Adamski (Shodan – złoto), Maja Dolata (ASW Nippon – srebro), Weronika Becker (Shodan – srebro), Patryk Matysiak (Nippon – srebro), Jakub Romański (Shodan – srebro), Nadia Duczmal (Shodan – brąz), Zofia Duczmal (Shodan – brąz), Matylda Ozga (Shodan – brąz), Robert Król (Nippon – brąz) i Norbert Tysiak (Shodan – brąz).

W kumite na podium stanęli Adrian Płonka (Nippon – złoto), Jakub Kurek (Nippon – srebro), Kajetan Woźniak (Koźmiński KK – srebro), J. Romański (srebro), Łukasz Błaszczyk (Nippon – srebro), Wiktoria Maciaszek (Shodan – srebro), P. Matysiak (srebro), M. Dolata (srebro), M. Ozga (srebro), Julia Mosz (Nippon – srebro), K. Trafankowska (srebro), Jakub Borowczyk (Koźmiński KK – brąz), Jakub Formanowski (Shodan – brąz), Filip Mosz (Nippon – brąz), Jakub Pleskacz (Nippon – brąz), Wojciech Pestka (Koźmiński KK – brąz), N. Tysiak (brąz), Martin Grunek (Nippon – brąz), Wiktor Adamski (brąz), Marcelina Pleskacz (Nippon – brąz), W. Becker (brąz) oraz Wiktoria Pieklo (Shodan – brąz).

W konkurencji fantom czołowe pozycje zajmowali M. Dolata (złoto), Wiktoria Ptak (Shodan – złoto), J. Kurek (Nippon – srebro), Nikola Kałuża (Shodan – srebro), R. Król (brąz), Anna Streubel (Shodan – brąz), Julia Kazańska (Nippon – brąz) i Paweł Witek (Nippon – brąz). W kata PK nasi karatecy wywalczyli dwa brązowe krążki – Kalina Tobolska (Shodan) i Katarzyna Bajodek (Shodan).

W kihon PK na drugich miejscach uplasowali się Filip Kowalski (Nippon) oraz Julia Maślanka (Ukemi Kobylin), a na trzecich – Bartosz Kęsy (Nippon), Wiktor Tokarski (Nippon) i Adrianna Ziętek (Ukemi).

(GRZELO)

FOT. Bartłomiej Szymczak

Fines
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Czy jesteś za swobodnym dostępem obywateli do broni?
Loading ... Loading ...