Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Wpadła w poślizg i wjechała do rowu

2018-03-12
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Wpadła w poślizg i...
Wpadła w poślizg i wjechała do rowu

W miniony piątek doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Henryków (gmina Rozdrażew). Samochód osobowy, którym kierowała 25-letnia rozdrażewianka, podczas wyprzedzania wpadł w poślizg. Kobieta straciła panowanie nad pojazdem, który następnie wjechał do rowu.

Na akcję skierowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie i jeden zastęp z OSP w Rozdrażewie, a także Zespól Ratownictwa Medycznego i policję. Jak się okazało, samochód osobowy marki Kia Rio wypadł z drogi i znajdował się poza jezdnią, w pobliskim rowie.

Kierująca autem 25-latka w chwili przybycia straży pożarnej była już pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. Lekarz po przebadaniu kobiety uznał, iż nie wymaga ona hospitalizacji.

Po zabezpieczeniu terenu działania strażacy w rozbitym pojeździe odłączyli akumulator. Z uwagi na brak wycieków płynów eksploatacyjnych oraz brak innych zagrożeń działania zakończono, a zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

– Do zdarzenia doszło około godziny 7.20 – mówi Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie. – Przyczyną kolizji było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W rezultacie pojazd wpadł w poślizg, a kierująca straciła panowanie nad nim i wjechała do przydrożnego rowu. Kobieta była trzeźwa. Została ukarana mandatem w wysokości 100 złotych – dodaje P. Szczepaniak.

(NOVUS)

FOT. PSP Krotoszyn

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum
Merlin
M-partner

Ankieta

Która reprezentacja wygra mundial w Rosji?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...