3. SPORT MILICZ
  4. /
  5. Wrócili z Ostrzeszowa z...
Kwiaciarnia Złocień

Kolejny udany start w zawodach pływackich mają za sobą reprezentanci Black Aqua Krośnicka Przystań. Na X Ogólnopolskich Mistrzostwach Ostrzeszowa w Pływaniu krośniczanie aż 14 razy stawali na podium.

Do rywalizacji przystąpiło ponad 200 zawodników z 16 klubów. Sekcję Black Aqua reprezentowało siedmioro pływaków i każdy z nich przynajmniej raz stanął na podium. Ponadto nasi utalentowani zawodnicy poprawiali swoje rekordy życiowe.

Dwa złote krążki i jeden brązowy zdobył Marcin Maryjowski, który tym samym został uznany za najlepszego zawodnika w jego kategorii wiekowej. W konkurencjach 50 i 100 metrów stylem dowolnym Marcin okazał się bezkonkurencyjny, a na 50 m stylem motylkowym zajął trzecie miejsce.

Trzy medale wywalczył także Mateusz Twaróg, tyle że jeden złoty i dwa srebrne. On również został uznany za najlepszego zawodnika w jego kategorii wiekowej. Mateusz był najszybszy na 100 m stylem motylkowym, natomiast na 50 m stylem motylkowym i na 50 m stylem dowolnym uplasował się na drugiej lokacie.

Lena Krawczyk stanęła na najwyższym stopniu podium, wygrywając rywalizację na 100 m stylem motylkowym. Z kolei Zofia Kamińska była druga na 100 m stylem dowolnym oraz trzecia na 50 m stylem motylkowym, a Anna Sadowska została wicemistrzynią na 100 m stylem klasycznym i uplasowała się na trzeciej pozycji na 50 m stylem klasycznym. Ponadto Małgorzata Kamińska wywalczyła srebro na 100 m stylem dowolnym, natomiast Natalia Doniecka zdobyła taki sam krążek na 100 m stylem dowolnym.

Do tego medalowego dorobku złoto dorzuciła sztafeta w składzie: Marcin Maryjowski, Zofia Kamińska, Lena Krawczyk, Mateusz Twaróg, która wygrała konkurencję 4×50 stylem dowolnym.