Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY2

Wsparcie finansowe na inicjatywy skierowane do młodzieży

2023-05-22
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Edukacja
  6. /
  7. Wsparcie finansowe na inicjatywy...
Wsparcie finansowe na inicjatywy skierowane do młodzieży
PANCOM

Bardzo Młoda Kultura to program dotacyjny Narodowego Centrum Kultury, który wspiera przedsięwzięcia z obszaru edukacji kulturowej. W 2023 roku dofinansowanie uzyskają angażujące inicjatywy, skierowane do młodzieży z gminy Krośnice. Pula środków to 20 000 zł. W czerwcu odbędą się trzydniowe szkolenia dla zainteresowanych uzyskaniem dotacji.

 

Bardzo Młoda Kultura wspiera finansowo i merytorycznie oddolne inicjatywy z obszaru edukacji kulturowej. Na Dolnym Śląsku operatorem regionalnym na lata 2023-2025 jest Centrum Kultury Agora z Wrocławia, którego lokalnym partnerem zostało właśnie Centrum Edukacyjno-Turystyczno-Sportowe w Krośnicach. –Zajmujesz się kulturą? Działasz lokalnie? Uczysz w szkole lub pracujesz z młodzieżą? Działasz w sektorze organizacji pozarządowych? Po prostu masz pomysł na inicjatywę cenną dla Twojej społeczności i chcesz ją realizować z młodzieżą? Jeśli tak, zapraszamy do Bardzo Młodej Kultury! – mówi Anna Borowska, kierownik Działu Programowego w Centrum Kultury Agora.

Centrum Kultury Agora, w partnerstwie z Centrum Edukacyjno-Turystyczno-Sportowym w Krośnicach, zaprasza osoby i grupy zainteresowane uzyskaniem dotacji do udziału w trzydniowych szkoleniach „Laboratorium Lidera”. Uczestnictwo jest warunkiem udziału w programie i aplikowania o grant. Można zapisać się na warsztaty za pośrednictwem strony: https://www.bmkdolnyslask.pl/index.php/laboratorium-lidera/.

Pierwsze spotkanie zaplanowano na 4 czerwca. Temat ,,Diagnoza potrzeb – czyli co i jak planować, by zainteresować lokalną młodzież” omówi Maria Zięba – diagnostka w programie „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne”. 17 czerwca odbędą się warsztaty „Od potrzeb do pomysłu na działanie”, a dzień później – „Od pomysłu do realizacji”.

– Analiza środowiska społecznego jest niezbędna do stworzenia projektu inicjatywy. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak przeprowadzić diagnozę potrzeb i zasobów lokalnych, by projekt wychodził naprzeciw oczekiwaniom młodych osób. Celem szkoleń jest przygotowanie liderów lokalnych do realizacji projektów społecznych i ich ewaluacji. Podczas warsztatów uczestnicy poznają metodę Design Thinking. Jest to proces projektowania rozwiązań, który opiera się na głębokim poznaniu potrzeb odbiorcy. Korzystając z proponowanej metody, lokalni liderzy stworzą koncepcje własnego projektu – informują organizatorzy. Wszystkie spotkania odbędą się w CETS w Krośnicach

Pula środków dla projektów realizowanych w gminie Krośnice to 20 tys. zł. Maksymalne dofinansowanie dla jednej inicjatywy wynosić może 10 tys. zł. Czas na realizację dotowanych działań to ponad dwa miesiące (od 1 sierpnia do 15 października 2023 roku).

Program Bardzo Młoda Kultura wykorzystuje edukację kulturową do inicjowania pozytywnych zmian społecznych w środowisku lokalnym. Celem jest inspirowanie kreatywnych, sprawczych i innowacyjnych działań młodych osób, a także kształtowanie w nich istotnych społecznie wartości, jak współpraca, zaufanie społeczne czy odpowiedzialność. W 2023 roku dofinansowanie uzyskają przedsięwzięcia związane z młodymi ludźmi w wieku od 14 do 24 lat. Zwycięskie wnioski zostaną wyłonione w drodze konkursu.

OPRAC. (FENIX)

 

GRAFIKA: BMK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + 2 =

YouTube

MediaSort 2
MediaSort
Archiwum
Twoja Edukacja
VADEMECUM
ZAKOCHANY W DREWNIE
KOK
AMBASADOR WSI
IGLOO PIASNY
INNOWACYJNE FINANSE
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
EDI
Jarmużek
BHP RABENDA
MATYLA
Zajączek
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
Motosdodoła
VADEMECUM2
MAYOR INK
BGP