Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Wybuch butli z gazem

2017-09-23
Wybuch butli z gazem

W poniedziałek, 18 września, w budynku jednorodzinnym przy ulicy Grzegorzewskiej w Krotoszynie doszło do wybuchu gazu. Jeden z mieszkańców został ranny i trafił do szpitala.

 

Pod odebraniu zgłoszenia na miejsce skierowano trzy zastępy straży pożarnej. – W przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, że na skutek nieszczelności instalacji kuchenki gazowej doszło do wybuchu mieszaniny gazu – informuje Tomasz Patryas zastępca rzecznika prasowego Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie.

W budynku przebywała jedna osoba, która doznała oparzeń twarzy i rąk. Strażacy, wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych i w urządzenia pomiarowe, weszli do wnętrza obiektu. – Urządzenia pomiarowe nie wykazały obecności substancji niebezpiecznej – mówi T. Patryas. Po przeszukaniu pomieszczenia butlę na propan-butan wyniesiono na zewnątrz.

Druga załoga strażaków wyprowadziła osobę poszkodowaną z budynku i udzieliła jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, która polegała na schłodzeniu i zabezpieczeniu oparzeń oraz wsparciu psychicznym. Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego lekarz podjął decyzję o przewiezieniu osoby poszkodowanej do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Na skutek wybuchu doszło do licznych uszkodzeń konstrukcji budynku. Będące na miejscu przedstawicielki Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego oceniły stopień uszkodzeń obiektu i wydały stosowne zalecenia w kwestii wyłączenia go z użytkowania.

(NOVUS)

FOT. Dawid Bartkowiak

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Mazi Owczarz
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Impuls
Serafiniak
Wojno
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...