Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
E-paka
Duży baner na środku

Wyłoniono mistrzów powiatu

2019-02-11
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Wyłoniono mistrzów powiatu
Wyłoniono mistrzów powiatu

5 lutego w Smolicach rozegrano Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego w Warcabach. Wśród dziewcząt triumfowała Magdalena Brykczyńska, a w gronie chłopców najlepszy był Dawid Gustowski.

 

W szranki stanęło blisko 50 uczestników z dziesięciu szkół podstawowych. Rywalizacja toczyła się na dystansie dziewięciu rund, a odpowiedni program do kojarzenia par czuwał nad sprawnym przebiegiem.

W rozgrywkach dziewcząt najlepsza okazała się Magdalena Brykczyńska (SP nr 8 Krotoszyn), wyprzedzając Katarzynę Kaczmarek (SP Smolice), Justynę Łukowiak (SP Zalesie Małe) oraz Różę Szyrner (SP Smolice). W grupie chłopców pierwsze miejsce zajął Dawid Gustowski (SP 4 Krotoszyn), który obronił tytuł sprzed roku, a za nim uplasowali się Michał Puślecki (SP Smolice), Kacper Krawczyk (SP Koźmin Wlkp.) i Antoni Czebatura (SP Smolice).

Nagrody dla trójki najlepszych w obu kategoriach ufundowało Towarzystwo Gier Planszowych i Karcianych BAŚKA. Ponadto każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, nagrodę rzeczową w postaci książki, napój oraz coś słodkiego.

(GRZELO)

Sorry, there are no polls available at the moment.
KUK
Eltom-bud
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner