Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Wyróżnienie dla koźmińskich licealistek

2019-07-07
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Wyróżnienie dla koźmińskich licealistek
Wyróżnienie dla koźmińskich licealistek

W czerwcu uczennice I klasy LO przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Marcińca w Koźminie Wlkp. wraz z opiekunami brały udział w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska”, który został zorganizowany przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

 

Zespól w składzie: Natalia Kieńska, Maria Jankowska i Oliwia Nawrot startował w kategorii szkół ponadpodstawowych. Przedmiotem tegorocznego konkursu było sporządzenie listu do sąsiada (dwie strony A4, zawierające 50% treści tekstowych i 50% ilustracji), propagującego prawidłowe postępowanie na rzecz środowiska, zachowania sprzyjające jego poprawie, podejmowanie działań w najbliższym otoczeniu – dom, szkoła, gmina, mających na celu ograniczenie zmian klimatycznych (np. segregacja odpadów, właściwy sposób palenia w piecach).

Dziewczyny napisały porady dla sąsiada w formie rymowanej kurendy, sporządziły rysunki. Nauczyciel Michał Ryba pomógł im złożyć wszystko w graficzną całość. Uczennice w swojej kategorii zdobyły nagrodę główną w postaci laptopów Acer Aspire 3, a na ręce wicedyrektor Karoliny Tomczak-Zmyślonej oraz wychowawczyni I klasy LO, Joanny Marcisz, przekazano listy gratulacyjne, pamiątkową tabliczkę, symboliczne drzewko oraz nagrodę pieniężną dla szkoły w wysokości 3500 zł.

(NOVUS)

FOT. ZSP Koźmin Wlkp.

Sorry, there are no polls available at the moment.
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla