Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Wyróżnienie dla restauracji U Bielawnego

2019-01-12
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Wyróżnienie dla restauracji U...
Wyróżnienie dla restauracji U Bielawnego

Żółty Przewodnik Gault&Millau to przewodnik po restauracjach i produktach regionalnych. Restauracja U Bielawnego zdobyła 10,5 punktu.

 

Każdego roku anonimowi inspektorzy dokładnie oceniają około tysiąca restauracji, a do przewodnika trafia mniej niż połowa. – Nie wiemy dokładnie, kiedy eksperci byli u nas – mówi Kamila Nowak, manager restauracji U Bielawnego. – Możemy tylko przypuszczać, iż odwiedzili nas latem zeszłego roku.

Restauracje są oceniane w skali od 1 do 20 punktów. Do przewodnika trafiają te, które zdobyły przynajmniej dziesięć. Od liczby przyznanych punktów zależy, ile prestiżowych czapek zdobędzie restauracja. Nikomu nie są znane szczegółowe kryteria oceny. Wiemy jedynie, iż skupiają się na jakości jedzenia, regionalnych produktach, obsłudze klienta, wystroju, doborze wina do posiłku, a nawet panującej w restauracji atmosferze.

– Będziemy się starać z całych sił, aby w każdym kolejnym Żółtym Przewodniku była nasza restauracja – stwierdza Kamila Nowak. – Byliśmy bardzo zaskoczeni i szczęśliwi, gdy do naszego szefa Dominika Bielawnego trafiło zaproszenie na galę Żółtego Przewodnika Gault&Millau.

Gala odbyła się 26 listopada minionego roku w Gdańsku. Zaproszono na nią ponad 400 szefów kuchni z całej Polski. – Nasza restauracja jako jedyna z powiatu krotoszyńskiego trafiła do Żółtego Przewodnika. Dlatego tym bardziej jesteśmy dumni. W Żółtym Przewodniku możecie znaleźć opis naszej restauracji na 180. stronie. To dzięki ciężkiej pracy całego naszego zespołu zostaliśmy docenieni i wyróżnieni. Jako manager jestem dumna z mojego teamu. Wierzę, że na tym nie poprzestaniemy i będziemy dążyć do realizacji swoich marzeń – podkreśla K. Nowak.

KINGA KOSTKA

Sorry, there are no polls available at the moment.
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla