Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Z myślą o bezpieczeństwie

2020-02-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Z myślą o bezpieczeństwie
Z myślą o bezpieczeństwie

Po raz kolejny w krotoszyńskim kinie Przedwiośnie odbyło się seminarium informacyjne „Bezpiecznie – chce się żyć”. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Celem akcji jest zwiększenie świadomości uczestników w kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym i skutków łamania przepisów drogowych.

 

W części edukacyjno-profilaktycznej pokazano krótki film „Odblask to nie wstyd – to Twoje bezpieczeństwo”, nakręcony przez jeden z polskich kabaretów i policję, przedstawiający, jak ważne są odblaski. Prowadzący seminarium, asp. sztab. Maciej Bednik z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu, zaprezentował dane obrazujące stan bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie wielkopolskim na tle całego kraju. Z kolei koordynator ds. profilaktyki społecznej Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie, sierż. sztab. Bartosz Karwik, mówił o stanie bezpieczeństwa na drogach powiatu krotoszyńskiego. Ponadto wyjaśnił nowe zasady zachowania się podczas kontroli drogowej.

W części artystycznej w widowisku „Operetka na wesoło” wystąpili sopranistka Naira Ayvazyan i tenor Tomasz Białek.

Policjanci z Krotoszyna codziennie prowadzą działania na drogach, których celem jest zapobieganie wypadkom i dyscyplinowanie uczestników ruchu drogowego. Cyklicznie organizowane są różne akcje promocyjne i profilaktyczne, aby poprawić bezpieczeństwo i świadomość wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(NOVUS)

FOT. KPP Krotoszyn

YouTube

Phone Spa
W starym stylu
Zuziak
Pod Szyszkami
Jarmużek
Banaszak
Mazi Owczarz
M-Partner
BGP
TOR
nest
Lesniczowka
Ideal Okna
energy sped
APR
Galeria Kroto
Jumbonet
Kostka
KUK
Robstal
Słoneczna
Eltom-bud
Transmed24