Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ADOMIX

Z wizytą na wrocławskiej uczelni

2022-05-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności Milicz, Edukacja
  4. /
  5. Z wizytą na wrocławskiej...
Z wizytą na wrocławskiej uczelni
BAS

36-osobowa grupa uczniów Technikum Leśnego w Miliczu uczestniczyła w wycieczce do Wrocławia. Celem wyjazdu było zapoznanie się z ofertą edukacyjną Uniwersytetu Przyrodniczego.

 

Pierwszym punktem wizyty było spotkanie z dr. hab. inż. Wojciechem Puszem, który opowiedział o możliwościach kształcenia na uniwersytecie, zwłaszcza na Wydziale Przyrodniczo-Technologicznym. Następnie młodzież wzięła udział w zajęciach, na których poruszano takie zagadnienia jak choroby roślin, fitofagi wokół nas czy hodowla roślin in-vitro. Na zakończenie miliccy uczniowie obejrzeli pracownie wyposażone w najwyższej jakości nowoczesny sprzęt, służący do różnorodnych badań naukowych, prowadzonych na uczelni.

W drodze powrotnej młodzież odwiedziła Ośrodek Badań Środowiska Leśnego i Hodowli Zwierząt Łownych w Złotówku. Tam zapoznała się ze specyfiką pracy oraz możliwościami odbywania staży łowieckich i praktyk uczniowskich. Zwieńczeniem warsztatów były przygotowane przez organizatorów ognisko, poczęstunek dla wszystkich i udział uczniów w konkursie niespodziance z ciekawymi nagrodami rzeczowymi.

OPRAC. (FENIX)

 

FOT. Technikum Leśne w Miliczu

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
BGP
Dietetyk Kaźmierczak
JARANET A
JARANET b
Bubble Painter
IMPULS ZDUNY
ZAKOCHANY W DREWNIE
BHP RABENDA
PROFAL
MATYLA
Eltom-bud
TK DACHY
Jarmużek
INNOWACYJNE FINANSE
LAGUNA
BETA
IGLOO
Oring
KLIMA-PARTNER
Zajączek
Pro-Home4You