Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Z wizytą w firmie Lege

2018-12-04
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Z wizytą w firmie...
Z wizytą w firmie Lege

Uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 1 w Koźminie Wlkp., wraz z wychowawcami oraz szkolnym doradcą zawodowym, udali się do miejscowego zakładu Lege Opakowania.

 

W ramach Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego koźmińska Jedynka organizuje rozmaite inicjatywy wspierające młodzież w planowaniu ścieżek edukacyjno-zawodowych. Stąd też wizyta w firmie Lege. Jej celem było poznanie roli zakładu pracy w rozwoju gospodarczym regionu oraz specyfiki wybranych zawodów, które mają pomóc uczniom w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.

Zakład Lege specjalizuje się w produkcji i imporcie opakowań z tektury wielowarstwowej i falistej. Młodzież przekonała się, jak funkcjonuje przedsiębiorstwo, jaką ma strukturę organizacyjną i jakie są zadania pracowników w różnych działach.

Ósmoklasiści zobaczyli proces powstawania tektury, projektowania i wycinania różnych wzorów i form opakowań. W ocenie młodzieży cele zostały osiągnięte, a tematyka i forma zachęcają do organizowania kolejnych tego typu wycieczek.

– Już w 2017 roku podjęliśmy współpracę z pracodawcami z terenu gminy. To kolejny zakład, jaki nasi uczniowie odwiedzają. Praktyczne poznanie pracy w firmach ma pomóc im podjąć właściwą decyzję przy wyborze dalszej edukacji i przyszłego zawodu – powiedział Jacek Zawodny, dyrektor SP nr 1 w Koźminie Wlkp.

OPRAC. (ANKA)

FOT. Beata Kuzia

Loading ... Loading ...
Archiwum
W starym stylu
Impuls
Lesniczowka
Banaszak
Galeria Kroto
BETA
Mazi Owczarz
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Jumbonet
Korona
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla