Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Zabawa z latawcami

2017-10-27
[flexy_breadcrumb]
Zabawa z latawcami

W sobotę, 14 października, w Koźminie Wlkp. odbyły się zawody latawców. Na imprezę przybyły dzieci z opiekunami. Organizatorami były miejscowy Ośrodek Kultury oraz sekcja modelarska.

 

O poranku pogoda była niekorzystna i wszystko wskazywało na to, że zawody się nie odbędą. Jednak gdy uczestnicy zaczęli gromadzić się na miejscu, na niebie pojawiło się słońce, a wiatr był idealny.

Dzieci przygotowywały się do zawodów na zajęciach sekcji modelarskiej, które organizowane są raz w tygodniu w koźmińskim kinie Mieszko. Każdy z uczestników własnoręcznie konstruował i ozdabiał swój latawiec.

Latawce oceniane były pod względem wysokości i jakości lotu oraz wyglądu. Nie było takiego, który by się nie wzbił. Niektóre wznosiły się na naprawdę duże wysokości, sięgające nawet 400 metrów. Każdy z przybyłych świetnie się bawił, a uśmiechy nie znikały z twarzy dzieci. Po zawodach przyszedł czas na podliczenie wyników, a uczestników zaproszono na słodki poczęstunek.

W komisji oceniającej znaleźli się Waldemar Walczak, Ryszard Rybka, Waldemar Ratajczyk i Maria Malinowska. Na laureatów jurorzy wytypowali Marcina Łąkowskiego (najlepiej wykonany latawiec płaski), Macieja Łąkowskiego (najwyżej latający latawiec płaski), Ryszarda Podadłowskiego (najwyżej latający latawiec skrzynkowy) i Julkę Wieczną, która otrzymała statuetkę dla najmłodszego zawodnika rywalizacji.

KINGA KOSTKA

Archiwum
Impuls
Fachstol baner
Aparatus
BETA
Brykczyński
Leaderschool
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Czy rok 2018 upłynie przede wszystkim pod znakiem:

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...