Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Zagrali dla Czarusia!

2017-09-11
[flexy_breadcrumb]
Zagrali dla Czarusia!

W miniony piątek w kinie Przedwiośnie odbył się koncert charytatywny na rzecz Cezarego Kaźmierczaka. O chłopcu z Kobierna pisaliśmy na łamach naszej gazety już kilka tygodniu temu. Czeka go bardzo poważna operacja serca we Włoszech. Jej koszt wyniesie ok. 30 tys. euro. Kwotę tę udało się zebrać dzięki pomocy wielu ludzi dobrej woli.

 

Na scenie wystąpili zespół Ignis ze Stawiszyna (mieszane style muzyczne), duet Próba Czasu (Stanisław Szelągowski z Dorotą Marszałek i Patrykiem Pstrągiem), Angelika Milewska-Szydlak (taniec z ekipą na trampolinach) i siostry Kałążne – Iga, Weronika i Marysia.

W trakcie koncertu prowadzone były licytacje. Można było nabyć ciekawą biżuterię, bon na makijaż lub manicure hybrydowy, obrazy krakowskiej malarki, książki i rysunki. Czynna była też kawiarenka, gdzie serwowano słodkie przekąski z Cukierni Łyskawa.

Przypomnijmy – u Czarka lekarze stwierdzili wadę serca w postaci skrajnej formy zespołu Fallota. Obejmuje ona następujące nieprawidłowości: ubytek w przegrodzie międzykomorowej, zwężenie drogi odpływu z prawej komory, przemieszczenie aorty na prawo, nad przegrodę międzykomorową, przerost prawej komory. Jednym z objawów u dziecka z tą wadą jest sinica. Nasila się w pierwszych sześciu miesiącach życia, wraz ze zwiększeniem aktywności dziecka.

Gwałtowne zmniejszenie przepływu krwi przez płuca może prowadzić do wystąpienia ataku hipoksemiczno-anoksemicznego z ciężką sinicą, przyśpieszeniem oddechu, niepokojem, a niekiedy utratą przytomności.
Na rzecz Czarka można przekazać darowiznę: Fundacja ,,Serce dla Maluszka” – Bank Millenium, nr konta: 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142, tytułem ,,Cezary Kaźmierczak”.

(NOVUS)

Archiwum
Impuls
BETA
Brykczyński
Leaderschool
Fachstol baner
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Czy rok 2018 upłynie przede wszystkim pod znakiem:

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...