Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ADOMIX

Zajęcia z unihokeja w ramach ministerialnego programu

2022-04-22
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Zajęcia z unihokeja w...
Zajęcia z unihokeja w ramach ministerialnego programu
TRANS-MED

Od początku lutego w Szkole Podstawowej nr 1 w Koźminie Wlkp. realizowany jest program Ministerstwa Sportu – Szkolny Klub Sportowy. W jego ramach w środy i czwartki organizowane są zajęcia sportowe z unihokeja. Bierze w nich udział 19 dzieci.

 

Program Szkolny Klub Sportowy to działanie systemowe, skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Ma na celu stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia WF-u w danej szkole. Stanowi także motywację do podejmowania aktywności, skupiając się w szczególności na dzieciach i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, mniej aktywnych w czasie wolnym i nieobjętych regularnymi formami aktywności, np. treningami w klubie sportowym.

Systematyczne, pozalekcyjne zajęcia sportowe w ramach programu SKS są prowadzone w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach. Odbywają się w 60-minutowych jednostkach treningowych, dwa razy w tygodniu, w grupach minimum 15-osobowych. W koźmińskiej szkole prowadzi je Jacek Zawodny, nauczyciel wychowania fizycznego i dyrektor placówki.

– Zajęcia sportowe w ramach programu Szkolny Klub Sportowy to nasza kolejna propozycja i dodatkowa oferta dla uczniów. Dzieci mają możliwość dwa razy w tygodniu uczestniczyć w treningach. Daje to możliwość podnoszenia swoich umiejętności, ale też poprawia kondycję. Jest to dodatkowa aktywność ruchowa, która pozytywnie wpływa również na rozwój psychofizyczny uczniów – stwierdza Jacek Zawodny.

(ANKA)

 

FOT. Archiwum SP 1 Koźmin Wlkp.

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
BGP
Dietetyk Kaźmierczak
JARANET A
JARANET b
Bubble Painter
IMPULS ZDUNY
ZAKOCHANY W DREWNIE
BHP RABENDA
PROFAL
MATYLA
Eltom-bud
TK DACHY
Jarmużek
INNOWACYJNE FINANSE
LAGUNA
BETA
IGLOO
Oring
KLIMA-PARTNER
Zajączek
Pro-Home4You