Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Zakończyli intensywny sezon

2019-07-08
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Nasz Patronat, Sport
  4. /
  5. Zakończyli intensywny sezon
Zakończyli intensywny sezon

W czerwcu sezon ligowy zakończyły zespoły Akademii Piłkarskiej Reissa rywalizujące w rozgrywkach Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich. Drużyna z Kobylina w finałowym turnieju w Baranowie uplasowała się na 13. pozycji w grupie roczników 2008-2009.

 

Przez cały sezon zawodnicy reprezentujący Akademię Piłkarską Reissa grali w turniejach regionalnych, na których wyłoniono najlepsze zespoły w poszczególnych okręgach. Finałowe zmagania odbyły się w Baranowie.

W kategorii roczników 2008/09 w Baranowie zaprezentowała się drużyna z Kobylina, prowadzona przez Aleksandra Sobczyka. W fazie grupowej kobyliński team wygrał z Obornikami (1:0), podzielił się punktami ze Szczepankowem (0:0) i Świebodzinem (1:1) oraz uległ gospodarzom (1:3).

– Niestety, trafiliśmy do bardzo wyrównanej i ciężkiej grupy. Szkoda dwóch remisów, bo w tych meczach mieliśmy szanse na zwycięstwo – ocenił A. Sobczyk. Zespół z Kobylina w dalszej fazie turnieju ograł rywali z Kalisza (3:1) i z Kórnika (4:0) i ostatecznie zakończył zmagania na 13. lokacie. W grupie B2 (roczniki 08/09) triumfowała drużyna z Pniew, która w finale pokonała 1:0 Oborniki. W grupie C (roczniki 07/06) zwyciężył zespół z Szamotuł, wygrywając 2:1 z Trzcianką.

Wiele działo się także w krotoszyńskiej lokalizacji. W połowie czerwca zorganizowano tam specjalne zajęcia z rodzicami. – Chcieliśmy poprzez trening z dorosłymi zakończyć tegoroczny rok szkolny oraz uczcić Dzień Ojca. Radość na twarzach rodzica oraz dziecka po strzelonych golach świadczy o słuszności tego typu inicjatyw. Pragnę przypomnieć, że mimo okresu wakacyjnego nasz klub prowadzi regularne zajęcia, dlatego zapraszamy na treningi. Ponadto każda osoba, która ma podpisaną umowę w klubie, może trenować nawet pięć razy w tygodniu, łącząc zajęcia w różnych lokalizacjach – oznajmia Grzegorz Nowak, koordynator krotoszyńskiej lokalizacji.

W Krotoszynie treningi odbywają się na orliku przy I LO im. H. Kołłątaja. Z kolei drużyna z Kobylina trenuje na orliku przy miejscowej SP. Ekipa ze Zdun ma zajęcia na orliku przy ulicy Strzeleckiej 10. Wszystkich młodych adeptów piłki nożnej zapraszamy do zapisów na stronie www.akademiareissa.pl. Więcej informacji można zdobyć u koordynatorów lokalizacji: Krotoszyn – G. Nowaka (661 843 179), Zduny – A. Sobczyka (600 747 466), Kobylin – M. Mruka (607 276 338).

(GRZELO)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla