ZAKSA z Kaczmarkiem w składzie bliżej finału Ligi Mistrzów!

2. /
  4. /
  5. ZAKSA z Kaczmarkiem w...
Serafiniak

18 marca ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, której zawodnikiem jest pochodzący z Krotoszyna Łukasz Kaczmarek, zmierzyła się w półfinale Ligi Mistrzów z Zenitem Kazań. Po pasjonującym pojedynku polski zespół zwyciężył 3:2.

W ćwierćfinale rozgrywek kędzierzynianie trafili na Cucine Lube Civitanova. Podopieczni Nikoli Grbicia pokonali trudnego przeciwnika, eliminując go po złotym secie.

Półfinałowy pojedynek w Kazaniu lepiej rozpoczęła ZAKSA, która po kontrze Łukasza Kaczmarka prowadziła 3:1. Rosjanie jednak błyskawicznie doprowadzili do wyrównania i z każdą minutą zaczęli coraz skuteczniej atakować, lecz za sprawą Semeniuka goście złapali kontakt z przeciwnikami. Niestety, nasz zespół popełniał zbyt wiele błędów w polu serwisowym oraz w ofensywie, żeby zagrozić miejscowym. Partię zakończył atak po bloku Earvina Ngapetha i Rubin wygrał 25:22.

Gospodarze znakomicie rozpoczęli drugi set i doprowadzili do wyniku 12:5. Siatkarze ZAKSY wzięli się za odrabianie strat. Mnóstwo problemów Rosjanom sprawiały zagrywki Kaczmarka. W końcówce tej partii przewaga miejscowych stopniała do zaledwie jednego punktu. Zenit wytrzymał jednak napór ekipy z Kędzierzyna-Koźla i drugą odsłonę również wygrał do 22.

W trzeciej partii wynik długo oscylował wokół remisu, ale Rosjanie w decydującej fazie prowadzili 24:22 i wydawało się, że już jest po sprawie. Nasza drużyna nie poddała się. Siatkarze z Kazania nie wykorzystali dwóch piłek meczowych, co wyraźnie dodało skrzydeł polskiej ekipie. Po zażartej walce ZAKSA wygrała tę partię 29:27!

Zdeprymowani gracze rosyjskiego zespołu popełniali coraz więcej błędów i w kolejnym secie znów górą byli kędzierzynianie, zwyciężając do 22.

Początek tie-breaka był bardzo wyrównany. Z czasem jednak gospodarze zaczęli wypracowywać przewagę. Podopieczni N. Grbicia szybko nadrobili straty, a po dwóch świetnych zagrywkach Kaczmarka oraz błędzie Bednorza w ofensywie wyszli na prowadzenie 12:10. Potem prowadzili 14:12 i mieli dwie piłki meczowe. Miejscowi jeszcze zdołali doprowadzić do remisu, ale potem dwa punkty zdobyli kędzierzynianie i zwycięstwo ZAKSY stało się faktem!

Rewanż zostanie rozegrany w Kędzierzynie-Koźlu w najbliższą środę o godz. 18.00.