Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Zaplanowano zmiany na oddziale ratunkowym

2019-07-18
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Zaplanowano zmiany na oddziale...
Zaplanowano zmiany na oddziale ratunkowym

Na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej zamieszczone zostało ogłoszenie o przetargu, który ma wyłonić wykonawcę zaplanowanych robót budowlanych na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w krotoszyńskim szpitalu przy ul. Mickiewicza. Zmiany te mają na celu poprawienie organizacji pracy SOR-u oraz zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów i personelu.

 

Tam, gdzie obecnie znajduje się miejsce oczekiwania na przyjęcie, wprowadzone zostaną zmiany, których celem będzie oddzielenie pomieszczeń dla osób oczekujących na przyjęcie oraz ich rodzin od części oddziału, gdzie są sale obserwacyjno-diagnostyczne, w których udzielana jest pomoc medyczna. Zainstalowane będą rozsuwane drzwi oddzielające część oczekiwania od obecnego holu. Przechodzić będą mogli przez nie – i dalej na oddział – jedynie pacjenci, którzy przejdą procedurę systemu Triage i zostaną przyjęci na SOR.

Jedyne wejście dla chorych, którzy przybędą na SOR samodzielnie, znajdować się będzie od strony Kauflandu. Pacjenci będą mogli stamtąd korytarzem dojść do rejestracji SOR-u. Nie będzie można wchodzić na SOR od strony podjazdu dla karetek czy korytarzem prowadzącym od oddziału wewnętrznego. Wejściem od strony podjazdu dla karetek ratunkowych transportowani na oddział będą jedynie chorzy przywiezieni przez ambulanse medyczne. Zamontowane zostaną tam automatycznie otwierające się drzwi, co w znacznym stopniu ułatwi przewiezienie chorego do pomieszczeń oddziału.

Zaplanowano także zamknięcie przejścia dla chorych i odwiedzających pomiędzy obszarem „segregacji” SOR-u a częścią diagnostyczną szpitala (pracownia RTG, pracownia tomografii komputerowej) oraz oddziałem wewnętrznym. Przejście to dostępne będzie jedynie dla personelu. Nie będą mogli z niego swobodnie korzystać pacjenci czy osoby odwiedzające. Dzięki temu zwiększone zostanie bezpieczeństwo epidemiologiczne. Pacjenci, którzy będą musieli przejść do pracowni diagnostycznych na badania lub udać się na oddziały szpitalne, zrobią to jedynie za zgodą lub w asyście personelu.

OPRAC. (NOVUS)

FOT. SP ZOZ

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner