Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Zapraszamy całe rodziny na DNI POLA!

2019-05-09
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Zapraszamy całe rodziny na...
Zapraszamy całe rodziny na DNI POLA!

Już w najbliższą niedzielę, tj. 12 maja, w Starymgrodzie odbędą się DNI POLA Agroinnowacje 2019. Głównym celem tego wydarzenia jest zaprezentowanie nowoczesnych rozwiązań w uprawie roślin i hodowli zwierząt.

 

DNI POLA rozpoczną się o godzinie 12.00. Organizatorem imprezy jest Agrointegracja Sp. z o. o. – Biuro Obsługi Grup Producentów Rolnych z siedzibą w Kuklinowie. – Naszym celem jest przekazanie rolnikom wiedzy w zakresie innowacji rolniczych, pokazanie nowoczesnych technologii w hodowli zwierząt oraz w uprawie roślin. Poza tym pokażemy bydło opasowe – odsadki mięsne do dalszej sprzedaży dla hodowców współpracujących z grupami producenckimi – zapowiada Wojciech Styburski, prezes spółki i lider Konsorcjum Agrointegracja.

Głównym punktem DNI POLA będzie prezentacja technologii uprawy innowacyjnej mieszanki międzyplonowej FUTTER NOVA 11 z przeznaczeniem na pasze. Przybyli rolnicy zobaczą więc pokaz, na który składać się będą koszenie, przetrząsanie, zgrabianie oraz zbiór – praso-owijarką, wozem zbierającym i sieczkarnią samobieżną. Zaprezentowany zostanie także siew bezpośredni w technologii pasowej strip till (Maciej Czajkowski / Szalkowski s.j.).

Program DNI POLA przewiduje również prezentację efektów optymalnego żywienia bydła opasowego i mlecznego. Ponadto pokazany będzie model współpracy rolników z hodowcami, którzy prowadzą stada mięsne w kierunku dostaw odsadków. Jest to bowiem bardzo korzystny system, oparty na krótkim łańcuchu dostaw, który gwarantuje członkom grup producenckich, zajmujacych się tuczem bydła, dostęp do polskich zdrowych cieląt i odsadków pochodzących bezpośrednio od rolników utrzymujących “mamki”.

Uczestnicy imprezy będę mieli okazję skosztować wieprzowiny, wytwarzanej w ramach współpracy hodowców i przetwórców z terenu LGD “Gościnna Wielkopolska”. Zainteresowani będą mogli skorzystać z konsultacji z ekspertami z różnych gałęzi branży agro.

Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych, takich jak paintball laserowy czy strzelnica, a z programem artystycznym wystąpią uczniowie SP w Kuklinowie.

Zapraszamy zatem całe rodziny w najbliższą niedzielę do Staregogrodu!

ANDRZEJ KAMIŃSKI

Loading ... Loading ...
Archiwum
W starym stylu
Impuls
Lesniczowka
Banaszak
Galeria Kroto
BETA
Ideal Okna
Mazi Owczarz
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Jumbonet
Korona
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla