Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Zapraszamy na Mistrzostwa Polski w Dziczyźnie!

2019-02-21
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Nasz Patronat
  4. /
  5. Zapraszamy na Mistrzostwa Polski...
Zapraszamy na Mistrzostwa Polski w Dziczyźnie!
Finestra reklama w artykule

Przed nami wyjątkowe wydarzenie. Firma Las-Kalisz Sp. z o. o. organizuje Mistrzostwa Polski w Dziczyźnie – Memoriał Mariana Tarnawskiego. Impreza odbędzie się 15 marca w Pałacu w Orli.

 

Celem wydarzenia jest upamiętnienie Mariana Tarnawskiego – wieloletniego pracownika firmy Las-Kalisz, jej współzałożyciela, pierwszego prezesa zarządu, pasjonata i promotora kultury łowieckiej, kucharza-amatora, a także cenionego przedsiębiorcę. Memoriał zaplanowano w pierwszą rocznicę śmierci M. Tarnawskiego.

W szranki staną dwuosobowe zespoły profesjonalnych kucharzy. W ich fachowe ręce trafi comber z sarny, na bazie którego będą musieli wykonać główną potrawę. Z kolei przystawkę trzeba będzie przygotować z comberka z królika z kością.

Poczynania mistrzów kuchni uważnie śledzić będzie jury, w składzie którego znajdzie się pięciu degustatorów oraz dwóch jurorów technicznych. Przewodniczącym tego gremium będzie Adam Chrząstowski – autorytet w dziedzinie kulinarnej. Współtworzył restauracje wielokrotnie nagradzane w przewodniku Michelin i Gault & Milleau.

Tego dnia w rolę konferansjera wcieli się Wojciech Charewicz – autor blisko 900 publikacji kulinarnych, pomysłodawca i współautor książki „Łowiecki raj – w Olsztyńskiem po 1945 roku” oraz książki kucharskiej „Dieta i miłość”, a także autor scenariusza i współprowadzący programy „Kulinarna Mapa Polski”, znawca kuchni myśliwskiej, dziennikarz, podróżnik, myśliwy.

Podczas memoriału będzie można poszerzyć swoją wiedzę z tematów związanych z łowiectwem czy kulinariami, a także spotkać takie autorytety w swoich dziedzinach jak wspomniany Adam Chrząstowski, Paweł Salamon czy Piotr Mielczarek – szef kuchni w poznańskiej Restauracji Podniebienie, który jest współorganizatorem Mistrzostw Polski w Dziczyźnie.

Zapraszamy na imprezę wszystkich miłośników dziczyzny i sztuki kulinarnej!

(ANKA)

YouTube

Lombard Smok
daf-mal
MediaSort
Dietetyka Kroczak
Ideal Okna
Intermarche
Klub zdrowia 24
Zuziak
Vademecum poprawne
APR
gierko
Lesniczowka
Banaszak
M-Partner
Archiwum
BGP
Pod Szyszkami
Robstal
KOK
Kostka
Jumbonet
KUK
Słoneczna
Transmed24
Jarmużek
Eltom-bud
W starym stylu