Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Zapraszamy na rajd zabytkowych pojazdów!

2017-09-21
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Zapraszamy na rajd zabytkowych...
Zapraszamy na rajd zabytkowych pojazdów!

Już po raz dziewiąty zabytkowe trabanty, wytworne stare mercedesy oraz zachwycające dwudziestowieczne cadillacki wyruszą w trasę po południowej Wielkopolsce, odwiedzając dawne ziemiańskie rezydencje. Pleszewsko-Dobrzycki Rajd Pojazdów Zabytkowych to coroczna impreza, organizowana przez Urząd Miasta i Gminy Pleszew, Gminne Centrum Kultury w Dobrzycy, Dom Kultury w Pleszewie, Automobil Klub w Ostrowie Wielkopolskim oraz Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.

 

To impreza ciesząca się ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników motoryzacji i dobrej zabawy. Ma na celu nie tylko przedstawienie powiatu pleszewskiego jako regionu niezwykle bogatego w zabytkowe dwory i pałace, ale przede wszystkim prezentację wspaniałych, starych aut podczas wspólnej zabawy!

Podobnie jak w zeszłym roku, załogi wystartują z dobrzyckiej hali sportowej już o godzinie 8.00, kierując się w stronę Pleszewa, odwiedzając po drodze ziemiańskie rezydencje, m.in. pałac w Korzkwach. W samo południe na pleszewskim rynku będzie można podziwiać stare auta, a już o godzinie 14.00 w parku Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy odbędzie wręczenie nagród dla uczestników rajdu, połączone z rodzinnym piknikiem.

Na wszystkich odwiedzających czekać będą dmuchane zamki, foodtrucki z grillowanymi kiełbaskami i regionalnym piwem oraz główna atrakcja – występ zespołu country Casflow. Ponadto odwiedzając dobrzycki park, będzie można porozmawiać z właścicielami zabytkowych aut czy zrobić zdjęcie za kierownicą syrenki, porsche czy poczciwego malucha.

OPRAC. (ANKA)

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Corner
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...