Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Zapraszamy na rajd zabytkowych pojazdów!

2017-09-21
[flexy_breadcrumb]
Zapraszamy na rajd zabytkowych pojazdów!

Już po raz dziewiąty zabytkowe trabanty, wytworne stare mercedesy oraz zachwycające dwudziestowieczne cadillacki wyruszą w trasę po południowej Wielkopolsce, odwiedzając dawne ziemiańskie rezydencje. Pleszewsko-Dobrzycki Rajd Pojazdów Zabytkowych to coroczna impreza, organizowana przez Urząd Miasta i Gminy Pleszew, Gminne Centrum Kultury w Dobrzycy, Dom Kultury w Pleszewie, Automobil Klub w Ostrowie Wielkopolskim oraz Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.

 

To impreza ciesząca się ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników motoryzacji i dobrej zabawy. Ma na celu nie tylko przedstawienie powiatu pleszewskiego jako regionu niezwykle bogatego w zabytkowe dwory i pałace, ale przede wszystkim prezentację wspaniałych, starych aut podczas wspólnej zabawy!

Podobnie jak w zeszłym roku, załogi wystartują z dobrzyckiej hali sportowej już o godzinie 8.00, kierując się w stronę Pleszewa, odwiedzając po drodze ziemiańskie rezydencje, m.in. pałac w Korzkwach. W samo południe na pleszewskim rynku będzie można podziwiać stare auta, a już o godzinie 14.00 w parku Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy odbędzie wręczenie nagród dla uczestników rajdu, połączone z rodzinnym piknikiem.

Na wszystkich odwiedzających czekać będą dmuchane zamki, foodtrucki z grillowanymi kiełbaskami i regionalnym piwem oraz główna atrakcja – występ zespołu country Casflow. Ponadto odwiedzając dobrzycki park, będzie można porozmawiać z właścicielami zabytkowych aut czy zrobić zdjęcie za kierownicą syrenki, porsche czy poczciwego malucha.

OPRAC. (ANKA)

Archiwum
Impuls
BETA
Brykczyński
Leaderschool
Fachstol baner
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Czy rok 2018 upłynie przede wszystkim pod znakiem:

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...