Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Zasnął za kierownicą

2019-03-17
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Zasnął za kierownicą
Zasnął za kierownicą

Cztery osoby poszkodowane i rozbity pojazd to bilans zdarzenia drogowego, do którego doszło 10 marca rano w miejscowości Lutogniew. Przyczyną było zaśnięcie kierowcy.

 

Samochód osobowy marki Renault Scenic zjechał z drogi do rowu, uderzył w mostek przejazdowy i zatrzymał się na ścieżce rowerowej. Pojazdem podróżowały cztery osoby, które w momencie przybycia służb ratowniczych znajdowały się poza autem.

Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom wypadku, którymi następnie zajął się Zespół Ratownictwa Medycznego. Lekarz podjął decyzję o przetransportowaniu wszystkich do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Strażacy w rozbitym pojeździe odłączyli akumulator oraz zneutralizowali skutki wycieku płynów eksploatacyjnych.

– Do zdarzenia doszło ok. godziny 6.10. Samochodem podróżowały cztery osoby i wszystkie zostały zabrane do szpitala w Krotoszynie. Kierowca z powodu zmęczenia zasnął za kierownicą, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna był trzeźwy. Ukarano go mandatem w wysokości 400 zł – informuje Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

(NOVUS)

FOT. PSP Krotoszyn

Sorry, there are no polls available at the moment.
Blending
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
Matyla
M-partner