Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Zawodnicy KLD triumfują w Mastersie!

2018-08-09
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Nasz Patronat, Sport
  4. /
  5. Zawodnicy KLD triumfują w...
Zawodnicy KLD triumfują w Mastersie!

Marta Pawlicka i Konrad Pawłowski zostali najlepszymi zawodnikami turnieju Masters, kończącego miniony sezon zmagań Krotoszyńskiej Ligi Darta. Krotoszynianka w finale pokonała 4:3 obecną mistrzynię naszego miasta,  Annę Kowalczyk. Z kolei Pawłowski nie dał szans Przemysławowi Pawlickiemu, zwyciężając 5:1.

 

Do turnieju Masters zakwalifikowali się najlepsi zawodnicy, którzy na przestrzeni całego sezonu utrzymywali wysoką dyspozycję. Wśród pań utworzono dwie grupy po trzy zawodniczki, w których rywalizowano systemem każdy z każdym. Następnie w pierwszym półfinale Anna Kowalczyk ograła Izabelę Bajer 3:0, a Marta Pawlicka okazała się lepsza od Ewy Pawlickiej (3:0). W finale, po niezwykle zaciętym boju przedstawicielka SKLD pokonała swoją odwieczną rywalkę 4:3. Na fazie grupowej zmagania zakończyły Ilona Kuznowicz oraz Danuta Pawlicka.

Natomiast w gronie panów zagrało łącznie 16 zawodników. Grano więc w czterech grupach W ćwierćfinałach Bartosz Derwich pokonał Dominika Szymkowiaka (3:2), Konrad Pawłowski ograł Waldemara Kałużnego (3:0), Przemysław Pawlicki wygrał z Jackiem Cieślakiem (3:1), a Norbert Pecyna okazał się lepszy od Grzegorza Mroza (3:2). Pierwszy półfinał był zdecydowanym triumfem Pawłowskiego, który aż 4:0 ograł Derwicha. Z kolei Pawlicki stoczył bodaj najciekawszą tego dnia walkę z Pecyną, zwyciężając finalnie w najmniejszym z możliwych rozmiarów (4:3). W finale K. Pawłowski nie dał szans P. Pawlickiemu, pokonując prezesa SKLD 5:1. Niemniej, wygrana pozostaje na gruncie krotoszyńskim, bowiem Pawłowski od kilku tygodni jest zawodnikiem KLD (wcześniej reprezentował Leszno – przyp. red.).

Na fazie grupowej zmagania zakończyli inni przedstawiciele SKLD – Przemysław Sawicki, Włodzimierz Skalski oraz Karol Pietrzak. – Gratuluję wszystkim zawodnikom wyników w sezonie 2017/2018. Mam nadzieję, że w przyszłym każdy z nas pokusi się o jeszcze bardziej znaczące rezultaty, a Krotoszyn będzie znany w całym kraju z posiadania świetnych darterów. Dziękuję Galerii Krotoszyńskiej za ufundowanie nagród dla najlepszych zawodników oraz bycie naszym Partnerem Strategicznym. Z kolei Gazecie Lokalnej KROTOSZYN dziękuję za medialną otoczkę wokół wszystkich wydarzeń, w których braliśmy udział – powiedział P. Pawlicki, prezes SKLD.

We wtorek, 14 sierpnia, w krotoszyńskim klubie Bila odbędzie się spotkanie członków SKLD. Każda chętna osoba, która chciałaby dołączyć do stowarzyszenia proszona jest o przybycie na godz. 19.00.

(GRZELO)

Neonówka
Archiwum
BETA
Mazi Owczarz
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Gościniec
Kamienica
Wojno
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla

Ankieta

Co myślisz o Ławce Niepodległości?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...