2. /
  4. /
  5. Zawodnicy Shodana zdobyli Czechy
Kwiaciarnia Złocień

Osiem medali przywieźli reprezentanci UKS Shodan Zduny z międzynarodowego turnieju Pardubice Open 2019 – 7 International Karate Lions Cup. W zawodach startowało 750 karateków z 18 państw.

W kata dziewcząt 8-9 lat zdunowianki zajęły miejsca 2-5. Srebro zdobyła Marta Streubel, brąz zgarnęły Nadia Duczmal i Zuzanna Szymańska, a za podium znalazła się Natasza Adamska. Z kolei w kata drużynowym 9 lat i młodszych Marta, Zuzanna i Natasza okazały się bezkonkurencyjne.

Z pierwszego zagranicznego startu od razu złoty krążek przywiózł Nikodem Szymański, który nie miał sobie równych w kata disabilities. Na najwyższym stopniu podium stanął także Jarosław Adamski – w kata masters powyżej 45 lat. Z kolei Zofia Duczmal, Anna Streubel i Marta Streubel zdobyły brąz w kata drużynowym U’14, a Klaudia Swat, A. Streubel i Z. Duczmal zajęły trzecie miejsce w kumite drużynowym U’14. W kumite U’14 – 50 kg K. Swat była piąta.