Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Zawody upamiętniające dyrektora szkoły

2019-06-07
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Zawody upamiętniające dyrektora szkoły
Zawody upamiętniające dyrektora szkoły

Na obiektach I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie odbył się Memoriał Lekkoatletyczny im. Dyrektora Grzegorza Nowackiego. Byłą to już piąta edycja tych zawodów.

 

Imprezę zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego z pomocą Krotoszyńskiego Szkolnego Związku Sportowego. Dyrektor Nowacki kierował szkołą w latach 2005-2011. To między innymi dzięki jego staraniom na terenie placówki powstała bieżnia, którą w późniejszym czasie w dużej części sfinansował przyjaciel LO, Dariusz Rozum.
W biegu na 100 m w gronie dziewcząt najlepsza była Dagmara Mujta (I LO), wyprzedzając Weronikę Ratajek (I LO) i Aleksandrę Grzymską (I LO). Wśród chłopców najszybszy był Artur Pauter (ZSP nr 3), a na kolejnych miejscach uplasowali się Jan Jankowski (ZSP nr 2) i Szymon Patalas (ZSP nr 3).
W biegu na 300 m pierwszą pozycję zajęła Marta Pługowska (ZSP nr 2), a za nią znalazły się Rozalia Szymańska (I LO) i Monika Jadczak (I LO). W grupie chłopców triumfował Dominik Piwowar (ZSP nr 2), który wyprzedził Wiktora Brykczyńskiego (I LO) i Dominika Palczewskiego (I LO).
W biegu dziewcząt na dystansie 600 m czołowe lokaty zajęły M. Jadczak, Julia Czubak (I LO) i Julia Noskowicz (ZSP nr 3). Z kolei bieg chłopców na 1500 m wygrał Kamil Frąckowiak (I LO), przed Dominikiem Rychlikiem (I LO) i Wojciechem Marciniakiem (I LO).
W pchnięciu kulą najdalej rzucali A. Grzymska, Zuzanna Piotrowska (ZSP nr 2) i Julia Leczykiewicz (I LO) oraz Samuel Wojak (ZSP nr 3), A. Pauter i Adrian Wichszyński (ZSP nr 2).
W skoku w dal w gronie dziewcząt zwyciężyła Anna Warkocz (ZSP nr 2), druga była D. Mujta, a trzecia Weronika Tuszyńska (I LO). Trójka najlepszych chłopców to Szymon Jankowski (ZSP nr 2), Miłosz Pawlik (ZSP nr 3) i Krzysztof Wałkowski (ZSP nr 2).
Zwieńczeniem memoriału była rywalizacja sztafet. Najlepsza była ekipa z ZSP nr 2, wyprzedzając dwie drużyny z liceum.
(GRZELO)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla