Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Zbierali środki dla Filipa

2019-04-16
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Zbierali środki dla Filipa
Zbierali środki dla Filipa

W miniony weekend w Galerii Krotoszyńskiej po raz kolejny odbyła się wystawa motocykli, organizowana przez Klub Motocykli Ciężkich i Weteranów OLDTIMERS. Jak zawsze temu wydarzeniu przyświecał cel charytatywny. Tym razem zbierano środki dla 10-letniego Filipa Tomaszewskiego.

 

W tych dniach klienci Galerii Krotoszyńskiej mogli zobaczyć pojazdy rodzimych marek, takich jak choćby Junak, WSK, Jawa czy też różne wersje Rometów, w tym znane wszystkim „motorynki”. Nie brakowało także motocykli zagranicznych marek.

Pierwotnie organizatorzy planowali zorganizować zbiórkę na leczenie i rehabilitację 16-miesięcznego Antosia. Gdy miał niespełna miesiąc, wykryto u niego krwiaka śródczaszkowego, który powstał na skutek choroby wątroby. Niestety, kilka dni temu chłopiec zmarł. Rodzinie Antosia składamy głębokie wyrazy współczucia.

10-letni Filip Tomaszewski cierpi na rzadką chorobę nóg. W pierwszych miesiącach życia zdiagnozowano u niego dysplazję chrzęstno-kostną, upośledzenie wzrostu kości długich i kręgosłupa, upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym, padaczkę oraz opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Przeszedł dwie operacje, ale konieczne są kolejne, a do tego ciągła rehabilitacja.

W kwestę do puszek zaangażowało się kilkanaście osób. Organizatorzy poinformowali, że podczas trzydniowej zbiórki udało się zgromadzić 8724,33 zł.

(NOVUS)

Loading ... Loading ...
Archiwum
W starym stylu
Impuls
Lesniczowka
Banaszak
Galeria Kroto
BETA
Mazi Owczarz
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Jumbonet
Korona
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla