Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Zbierali środki dla Filipa

2019-04-16
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Zbierali środki dla Filipa
Zbierali środki dla Filipa

W miniony weekend w Galerii Krotoszyńskiej po raz kolejny odbyła się wystawa motocykli, organizowana przez Klub Motocykli Ciężkich i Weteranów OLDTIMERS. Jak zawsze temu wydarzeniu przyświecał cel charytatywny. Tym razem zbierano środki dla 10-letniego Filipa Tomaszewskiego.

 

W tych dniach klienci Galerii Krotoszyńskiej mogli zobaczyć pojazdy rodzimych marek, takich jak choćby Junak, WSK, Jawa czy też różne wersje Rometów, w tym znane wszystkim „motorynki”. Nie brakowało także motocykli zagranicznych marek.

Pierwotnie organizatorzy planowali zorganizować zbiórkę na leczenie i rehabilitację 16-miesięcznego Antosia. Gdy miał niespełna miesiąc, wykryto u niego krwiaka śródczaszkowego, który powstał na skutek choroby wątroby. Niestety, kilka dni temu chłopiec zmarł. Rodzinie Antosia składamy głębokie wyrazy współczucia.

10-letni Filip Tomaszewski cierpi na rzadką chorobę nóg. W pierwszych miesiącach życia zdiagnozowano u niego dysplazję chrzęstno-kostną, upośledzenie wzrostu kości długich i kręgosłupa, upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym, padaczkę oraz opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Przeszedł dwie operacje, ale konieczne są kolejne, a do tego ciągła rehabilitacja.

W kwestę do puszek zaangażowało się kilkanaście osób. Organizatorzy poinformowali, że podczas trzydniowej zbiórki udało się zgromadzić 8724,33 zł.

(NOVUS)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Blending
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
Matyla
M-partner