Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Zderzenie osobówki z ciągnikiem

2018-04-16
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Zderzenie osobówki z ciągnikiem
Zderzenie osobówki z ciągnikiem

11 kwietnia na drodze krajowej nr 15, pomiędzy miejscowościami Bożacin a Wolenice, doszło do groźnego wypadku. Bilans to dwie poszkodowane osoby i trzy uszkodzone pojazdy.

 

Na akcję skierowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden z OSP Benice, Zespół Ratownictwa Medycznego i policję. Gdy służby ratownicze dotarły na miejsce, w rowie znajdował się ciągnik rolniczy z agregatem uprawowym, kilka metrów dalej, na jednym pasie drogi, stał rozbity samochód osobowy Ford Mondeo, a na drugim samochód Citroen Berlingo.

Kierowcy samodzielnie opuścili pojazdy. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcom forda i ciągnika rolniczego. Osoba kierująca citroenem nie uskarżała się na żadne dolegliwości. Potem poszkodowanych przekazano pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po wykonaniu badań lekarz podjął decyzję o przewiezieniu ich do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Strażacy odłączyli akumulatory w rozbitych pojazdach, usunęli z drogi plamę oleju i części karoserii. – Kierujący pojazdem marki Ford Mondeo mieszkaniec Koźmina Wlkp. uderzył w tył agregatu uprawy, który był podczepiony pod ciągnik rolniczy marki Ursus, prowadzony przez mieszkańca gminy Krotoszyn – mówi Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie. – W wyniku uderzenia ciągnik wraz z agregatem został wepchnięty do przydrożnego rowu. Jak się okazało, jadący w kierunku Koźmina Wlkp. samochód Citroen Berlingo, którym kierował mieszkaniec gminy Rozdrażew, najechał na leżące na jezdni elementy jednego z wcześniej wymienionych pojazdów. Trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawcy tego zdarzenia drogowego – dodaje P. Szczepaniak.

(NOVUS)

FOT. PSP Krotoszyn

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
Merlin
M-partner
Matyla

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...