Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Zderzenie osobówki z ciężarówką

2017-12-07
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Zderzenie osobówki z ciężarówką
Zderzenie osobówki z ciężarówką

1 grudnia na drodze krajowej nr 36, w Lutogniewie, doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. Jedna osoba została poszkodowana.

 

Gdy służby ratownicze dotarły na miejsce wypadku, stwierdzono wyciek paliwa z uszkodzonego zbiornika w ciągniku siodłowym. Kierowcą osobówki zajął się lekarz z Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Strażacy zabezpieczyli wyciek paliwa z ciężarówki, a pozostałe paliwo przepompowali do podstawionego zbiornika. W samochodzie osobowym odłączono akumulator. Poszkodowany został przewieziony do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Krotoszynie. Na koniec działań z jezdni usunięto pozostałości po zdarzeniu.

– Kierujący samochodem marki Fiat Punto 51-letni mieszkaniec Krotoszyna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia bocznego z pojazdem marki Iveco, którym kierował 31-letni mężczyzna. Kierowcy byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem w wysokości 300 zł – informuje Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Policja apeluje do kierowców o większą ostrożność na drodze w przypadku pogorszenia warunków atmosferycznych, opadów deszczu, ograniczenia widoczności i świateł odbijających się od mokrej nawierzchni drogi.

(NOVUS)

FOT. PSP Krotoszyn

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum

Ankieta

Która reprezentacja wygra mundial w Rosji?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...