Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Pluszaki

Zderzenie osobówki z ciężarówką

2017-12-07
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Zderzenie osobówki z ciężarówką
Zderzenie osobówki z ciężarówką

1 grudnia na drodze krajowej nr 36, w Lutogniewie, doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. Jedna osoba została poszkodowana.

 

Gdy służby ratownicze dotarły na miejsce wypadku, stwierdzono wyciek paliwa z uszkodzonego zbiornika w ciągniku siodłowym. Kierowcą osobówki zajął się lekarz z Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Strażacy zabezpieczyli wyciek paliwa z ciężarówki, a pozostałe paliwo przepompowali do podstawionego zbiornika. W samochodzie osobowym odłączono akumulator. Poszkodowany został przewieziony do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Krotoszynie. Na koniec działań z jezdni usunięto pozostałości po zdarzeniu.

– Kierujący samochodem marki Fiat Punto 51-letni mieszkaniec Krotoszyna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia bocznego z pojazdem marki Iveco, którym kierował 31-letni mężczyzna. Kierowcy byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem w wysokości 300 zł – informuje Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Policja apeluje do kierowców o większą ostrożność na drodze w przypadku pogorszenia warunków atmosferycznych, opadów deszczu, ograniczenia widoczności i świateł odbijających się od mokrej nawierzchni drogi.

(NOVUS)

FOT. PSP Krotoszyn

Fines
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Czy jesteś za swobodnym dostępem obywateli do broni?
Loading ... Loading ...