4. /
  5. Zdobyli Koronę Maratonów
Detektyw Szewc

40. PZU Maraton Warszawski, który odbył się ostatniego dnia września, był szczególnie wyjątkowy dla Karola i Justyny Olejniczaków. Przedstawiciele KS Krotosz zdobyli bowiem Koronę Polski Maratonów.

Warszawski maraton ukończyło 7525 zawodników. Organizatorzy zadbali o to, aby tegoroczna edycja była inna niż poprzednie, a zarazem nawiązywała do pierwszych, które odbywały się jeszcze pod nazwą Maraton Pokoju. Biegacze na trasie mijali Łazienki Królewskie, Ogród Zoologiczny, Krakowskie Przedmieście czy stadion narodowy.

Na linii mety, usytuowanej na Wisłostradzie w pobliżu Multimedialnego Parku Fontann, pierwszy pojawił się Kenijczyk Dawid Metto z czasem 2:12:44. Kolejne miejsca zajęli Francuz Florian Carvahlo (2:15:14) oraz Polak Adam Nowicki (2:17:43). Wśród kobiet najlepsza była Kenijka Beatrice Cherop (2:35:22), wyprzedzając Annę Łapińską (2:38:41) i Elenę Dolinin (2:38:46).

Na trasie nie zabrakło oczywiście przedstawicieli powiatu krotoszyńskiego. Karol i Justyna Olejniczakowie dzięki tym zawodom zdobyli Koronę Maratonów Polskich, na którą składa się pięć najważniejszych maratonów w kraju (Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław, Dębno).

K. Olejniczak z czasem 3:07:46 uplasował się na 298. lokacie w klasyfikacji open i był 92. w kategorii M40. J. Olejniczak i Paweł Błażutycz wbiegli równo na metę z wynikiem 3:40:24. Poza wymienionymi w stolicy startowali Szymon Karbowiak (3188. miejsce – 3:57:20), Leszek Kokot (3870. miejsce – 4:05:56), Radosław Rapczński (5326. miejsce – 4:29:37) oraz Maciej Sobkowiak (5834. miejsce – 4:39:54).