Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Zmiana w segregacji odpadów

2020-11-18
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Samorząd
  4. /
  5. Zmiana w segregacji odpadów
Zmiana w segregacji odpadów
Zuziak tekst

Podczas niedawnej sesji Rady Gminy w Rozdrażewie przyjęta została uchwała w sprawie zmiany regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy. Co to oznacza dla mieszkańców?

 

We wrześniu rada powierzyła gminie Jarocin przygotowanie i wykonanie zadania publicznego pod nazwą „Zorganizowanie i nadzór nad funkcjonowaniem systemu gospodarki odpadami dla gmin objętych porozumieniem w zakresie zagospodarowania odpadów komunalnych”. Zniesienie regionalizacji narzucającej dotychczas wybór instalacji komunalnej Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów Sp. z o. o. w Ostrowie Wlkp. pozwoliło gminie Rozdrażew na powierzenie zadania odpowiedniego zagospodarowania odpadów spółce z Jarocina. Zawarcie porozumienia międzygminnego zapewniło przyjmowanie odpadów przez Zakład Gospodarki Odpadami Sp. z o. o. w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu. Zmiana instalacji spowodowała zmiany w systemie segregacji. Ich stosowanie przez mieszkańców pozwoli na ograniczenie kosztów.

Podczas ostatniej sesji radni przegłosowali uchwałę dotyczącą zmian w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Rozdrażew. Zmiana dotyczy rozdzielania obecnej frakcji odpadów ze szkła, w tym odpadów opakowaniowych ze szkła, na dwie osobne frakcje – odpady ze szkła bezbarwnego i odpady ze szkła kolorowego. Do ich zbierania będą dwa różne worki – zielone i bezbarwne. W uzasadnieniu uchwały czytamy, że takie rozwiązanie pozwoli na obniżenie kosztów związanych z zagospodarowaniem odpadów szklanych.

(LENA)

YouTube

Pałac w Orli
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lombard Smok
M-Partner
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Zajączek
Get Free
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek