Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Zmierzyli się z twórczością Niemena

2017-11-24
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Zmierzyli się z twórczością...
Zmierzyli się z twórczością Niemena

W Perzycach odbył się VIII Młodzieżowy Przegląd Twórczości Czesława Niemena. W wokalne szranki stanęli uczniowie szkół podstawowych i średnich. Wydarzenie uświetnił koncert gwiazdy wieczoru – Grażyny Łobaszewskiej z zespołem AJAGORE.

 

Występy młodzieży oceniało jury w składzie: Grażyna Łobaszewska, Marek Olejnik, Iwona Kałążna i Małgorzata Krupa. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Aleksandra Dura, a za nią uplasowali się Jan Marcinkowski i Zuzanna Zawielak. Nagrody laureatom wręczył wiceburmistrz Zdun Miłosz Zwierzyk.

W gronie uczniów szkół średnich najlepsza okazała się Alicja Piotrowicz, drugie miejsce zajęła Agnieszka Pietrzak, a trzecie Maja Psiuk. Laureatów nagrodził wicestarosta Paweł Radojewski.

Specjalne wyróżnienia przyznano Aleksandrze Durze – jako najmłodszej uczestniczce przeglądu – oraz Weronice Ertel – za wykonanie najmniej popularnej piosenki z repertuaru Czesława Niemena.

Gwiazdą wieczoru była Grażyna Łobaszewska – wybitna polska piosenkarka, która obchodzi 40-lecie pracy artystycznej. Na jubileuszowy koncert składały się piosenki z nowej płyty „Sklejam się”.

(NOVUS)

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Corner
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...